В Україні швидко дешевшає цибуля, виробники збентежені

В Україні швидко дешевшає цибуля, виробники збентежені
Фото: з відкритих джерел

На поточному тижні відпускні ціни на ріпчасту цибулю нового врожаю в Україні вже опустилися нижче рівня минулого року, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Фермери серйозно стурбовані ситуацією, що склалася, адже збирання пізніх сортів цибулі ще не розпочалося, а попит у цьому сегменті залишається дуже низьким навіть на тлі швидкого зниження цін.

Сьогодні ціни на ріпчасту цибулю вже опустилися до 12-18 грн/кг ($0,33-0,49/кг), що в середньому на 15% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Чергове здешевлення в даному сегменті ключові гравці ринку пояснюють тим, що на поточному тижні практично всі українські господарства узятися до збирання цибулі, тому пропозиція даної продукції на ринку зростає досить швидко. А ось попит, за оцінками фермерів, залишається вкрай низьким, і зниження цін, на жаль, на продажах ніяк не позначається.

При цьому, відпускні ціни на ріпчасту цибулю в Україні вже в середньому на 36% нижчі, ніж на початку серпня 2022 року. Проте багато операторів ринку впевнені, що такі низькі ціни – явище тимчасове, і вже ближче до середини вересня ціни на якісну цибулю можуть почати інтенсивно зростати, коли перекупники почнуть закуповувати дану продукцію для закладання на зберігання.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-shvydko-deshevshaye-czybulya-vyrobnyky-zbentezheni
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати
1