Tempo950x100

Tempo300x100

В Україні спостерігається дефіцит окремих видів азотних добрив

В Україні спостерігається дефіцит окремих видів азотних добрив
Фото: з відкритих джерел

Попри скорочення попиту, українські виробники азотних добрив нарощували виробництво селітри в грудні та січні. В листопаді виробництво селітри було менше 50 тис. тон, в грудні зросло до 59 тис тон, а в січні – може сягнути 90 тис. тон з врахуванням завантаження потужностей. При цьому, в ці місяці виробниками продавалось на перед селітри більше, ніж вироблялось.

Про це повідомляє ІА Інфоіндустрія.

Ситуація із карбамідом схожа, але, через те, що восени багато селітри збуло закуплено трейдерами за цінами на 3-4 тис. грн нижче за грудневі, ринок не відчуває дефіциту пропозиції за достатньо вигідними цінами.

Щодо карбаміду, якого більше споживали крупні господарства, можна відмітити реальну нестачу товару, єдиний виробник – Черкаський «Азот». За даними самих трейдерів виробники продають товар вже на кінець березня-квітень. По суті на січень лютий обсяги виробництва будуть по 30 тис. тон на місяць, імпорт скоротився через проблеми на кордонах та цінові гойдалки на світовому ринку.

На момент внесення карбаміду може просто не вистачити (чи виробники не встигнуть відвантажити, чи імпорт не встигне розмитнитись), але фізично товару може не вистачити на складах. Розуміючи це, український виробник підняв ціни на карбамід до 22500 грн/т, з доставкою з 22 січня 2024 року.

За даними видання, на даний час забезпеченість по карбаміду для весняних польових робіт не перевищує 65%, це найнижчий показник серед азотних добрив і саме карбамід в січні найбільш частіше шукають трейдери і великі покупці азотних добрив.

Другим цікавим, але досить доступним за ціною добривом є сульфат амонію, якого купили достатньо багато ще в листопаді. Це гранульоване добриво подорожчало через складнощі із імпортом з 13000 грн/т до 15000-15500 грн/т, з доставкою. Навіть при ціні в 17000 грн/т воно є вигідною альтернативою іншим дорогим азотним добривам.

Тож, ринок азотних добрив дуже динамічний, підпадає під вплив як зовнішніх, так і внутрішніх факторів, але остаточно ринок сформується до 1 лютого 2024 року. Дефіцит по окремих азотних аграрії спробують компенсувати іншими видами азотних добрив.

Перегляди: 28
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-sposterigayetsya-deficzyt-okremyh-vydiv-azotnyh-dobryv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати