178171

В Україні стрімко дорожчають цукор, гречка та олія

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна служба статистики.

З грудня 2019 року гречана крупа подорожчала на 34,8% і у грудні 2020 року в середньому по країні продавалася по 37,43 грн за кг; рис за цей період виріс в ціні на 4,8% (до 23,93 грн за кг) ; манна крупа — на 16,6% (до 15,91 грн за кг); ячна крупа — на 13,4% (до 12,98 грн за кг). З круп у порівнянні з груднем 2019 року подешевшало лише пшоно: на 30,2% (до 17,51 грн за кг).

Ціна хліба пшеничного з борошна вищого ґатунку у грудні 2020 року в середньому по країні становила 26,73 грн за 1 кг (на 11,8% більше, ніж роком раніше); хліба пшеничного з борошна першого ґатунку — 21,40 грн за 1 кг (на 9,3% більше); хліба житнього та житньо-пшеничного — 22,07 грн за 1 кг (на 6,4% більше); батона — 14,75 грн за 0,5 кг (на 6,4% більше).

Макаронні вироби з м’яких сортів пшениці за вказаний період подорожчали на 10,2% (до 20,17 грн за кг у грудні 2020 року); борошно пшеничне – на 13,2% (до 12,70 грн за кг); цукор – на 46,2% (до 20,9 грн за кг), соняшникова олія – на 22,2% (до 42,07 грн за 1 л).

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як змінилися ціни на м’ясо та молочку

З грудня 2019 року по грудень 2020 року в Україні свинина подешевшала на 2,8%, куряче філе – на 9,8%, курятина у тушках – на 5,7%; інші товари тваринного походження подорожчали.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна служба статистики.

У грудні 2020 року сало в середньому по Україні продавалося по 78,95 грн за кг (на 4,1% дорожче, ніж у грудні 2019 року); яловичина – по 144,82 грн за кг (на 9,0% дорожче); ковбаса варена першого ґатунку – по 103,91 грн за кг (на 4,7% дорожче); морожена риба – по 80,97 грн за кг (на 3,4% дорожче) ; яйця – по 27,48 грн за десяток (на 30,4% дорожче).

При цьому з грудня 2019 року по грудень 2020 року подешевшали: свинина – на 2,8%, до 115,86 грн за кг; куряче філе – на 9,8%, до 91,71 грн за кг; курятина у тушках – на 5,7%, до 55,96 грн за кг.

Молоко пастеризоване жирністю до 2,6% за цей період зросло у ціні на 1,1% (до 25,60 грн за кг); сири м’які жирні – на 5,4% (до 111,46 грн за кг); сметана жирністю до 15% – на 2,9% (до 63,81 грн за кг); вершкове масло – на 4,4% (до 44,47 грн за 200 г).

Ваш вибір 'Подобається'.

Експерт назвав найкращий час для купівлі та продажу землі

Чи слід чекати на торговельний бум на ринку землі Українському радіо розповів голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів України Віктор Кобилянський.

Експерт звернув увагу на дуже велику розбіжність між цінами на землю в Україні та Європі та дав поради щодо найкращого часу, коли варто купувати чи продавати землю.

"Розбіжність в ціні між Україною та Європою має економічне підґрунтя, тому що українська земля, попри свою родючість, не може забезпечити такий рівень доходів, як земля в Німеччині чи Нідерландах. Потрібна інфраструктура, певний розвиток суспільства, певний рівень корупції, не такий як у нас", –розповів експерт. 

Але, за словами Кобилянського, всі експерти сходяться в одному, що ціна на землю в Україні буде зростати: "Тому тим, хто має у власності земельну ділянку, мабуть, не варто поспішати її продавати. І навпаки: тим, хто хоче придбати, доцільніше це робити поки земля доволі дешева".

"Разом з тим, можу прогнозувати, що з відкриттям ринку сільськогосподарських земель масової купівлі-продажу певний час не буде", – підсумував Віктор Кобилянський. 

Кувейт планує виробляти в Україні солодощі

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу посольства України в Кувейті, про це йшлося під час зустрічі посла України в Кувейті Олександра Балануци з генеральним директором ТОВ «Al-Watan Sweets» Х.Аль-Хальваджі.

«Сторони обговорили можливість постачання солодощів кувейтського виробництва до України та домовилися вивчити питання щодо рентабельності створення спільних кувейтсько-українських виробничих потужностей на території України», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що посол Балануца розповів про інвестиційні можливості нашої країни та відзначив, що створення виробництва в Україні відкриє шлях до експорту в Європу завдяки добре налагодженій логістиці та Угоді про асоціацію з ЄС.

Названо регіони з найвищою якістю ґрунтів

За якісною оцінкою десятого туру дослідження ґрунтів, здійсненого фахівцями Інституту охорони ґрунтів, 19,2% сільськогосподарських угідь – це землі високої якості, середню якість мають 57% земель і низьку – 23% (це переважно землі Полісся). Так, найвищу якість мають ґрунти Кіровоградської, Харківської та Тернопільської областей.

Про це розповіла вчений секретар ДУ «Держґрунтохорона» Світлана Романова.  

«За результатами досліджень кожного туру, Інститутом охорони ґрунтів України видається доповідь, де проаналізовано зміни показників родючості, картограма забезпеченості макро- і мікроелементів, забруднення важкими металами, радіонуклідами й залишками пестицидів по всіх областях України. Установа співпрацює з обласними державними адміністраціями, яким надається аналітична довідка, матеріали про стан ґрунтів, атласи придатності ґрунтів для найбільш поширених сільськогосподарських культур кожного регіону», – зазначає Світлана Романова.

Крім того, за її словами, за потреби господарствам надається аналітичний супровід вирощування сільськогосподарських культур за замкнутим циклом, від аналізу ґрунтових зразків до аналізу сільськогосподарської продукції.

«В Інституті функціонують наразі три мікробіологічні лабораторії, котрі починають досліджувати мікробіологічні показники. Кількісний і якісний склад ґрунтової біоти віддзеркалює ступінь антропогенного навантаження на ґрунтовий покрив. Його варто використовувати, на нашу думку, як діагностичний показник під час оцінки екологічного стану ґрунту», – додає фахівець.

Джерело: AgroTimes

Україна домовилася з Китаєм про перехідний період для імпорту риби

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Під час зустрічі обговорювались результати плідної роботи Держпродспоживслужби з моменту останньої зустрічі між Службою та Асоціацією.

Зокрема, обговорювалися перемовини, які на сьогоднішній день тривають з Китаєм, Чилі та Великою Британією щодо імпорту риби з цих країн відповідно до нових форм сертифікатів згідно чинного українського законодавства.

Зазначалось, що протягом останнього місяця відбувались перемовини з компетентними органами Китаю щодо врегулювання питання імпорту рибної продукції з КНР.

За результатами перемовин домовлено встановити перехідний період для забезпечення безперебійної торгівлі, що дозволить врегулювати питання з імпортом риби з Китаю та погодженням відповідної форми сертифіката на імпорт відповідно до чинного законодавства України, що надасть можливість напрацювати рішення по збільшенню торгівлі з Китаєм.

Робота з компетентними органами інших країн продовжується.