В Україні стрімко дорожчають томати: які ціни

В Україні стрімко дорожчають томати: які ціни
Фото: з відкритих джерел

Цього тижня в Україні вкотре зросли ціни на тепличні томати, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Активне зростання цін на тепличні томати на українському ринку зумовлене одразу кількома факторами. Насамперед підвищувальний ціновий тренд продиктований помітним скороченням пропозиції цієї продукції на ринку через зниження вибірок у стаціонарних тепличних комбінатах через похолодання. У той же час зростання цін у даному сегменті пов’язане і зі зростанням витрат на вирощування тепличної продукції.

Так, на даний момент представники українських тепличних комбінатів згодні відвантажувати томат не дешевше за 45-65 грн/кг, що в середньому на 36% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Як зазначають самі виробники, підвищення цін у даному сегменті викликано насамперед підвищеним попитом на тлі скорочення пропозиції томатів: зниження середньодобових температур згубно позначилося на процесі дозрівання тепличної продукції, у зв’язку з чим вибірки у господарствах різко скоротилися.

Зазначимо, що, незважаючи на досить різке подорожчання тепличних томатів, ціни на цю продукцію на сьогоднішній день в Україні все ще в середньому на 10% нижчі, ніж за аналогічний період попереднього року. Проте гравці ринку не виключають подальшого зростання цін у цьому сегменті за умови збереження поточних темпів збуту тепличних томатів.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-strimko-dorozhchayut-tomaty-yaki-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати