В Україні відновили торги з оренди сільськогосподарської землі

В Україні відновили торги з оренди сільськогосподарської землі
Фото: з відкритих джерел

З 19 листопада в Україні знову можна організовувати онлайн торги з набуття права оренди земельних ділянок с/г призначення. Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

У відомстві пояснили, що набув чинності закон № 2698 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель”.

Після повномасштабного вторгнення в України запровадили тимчасовий порядок передачі в користування сільськогосподарських земель. Таке рішення приймали через те, що Державний земельний кадастр і Державний реєстр речових прав не функціонували, також не проводилися електронні земельні аукціони. Тепер же повертається довоєнний прозорий порядок такої передачі.

Зокрема, закон № 2698 запроваджує такі норми:

  • с/г можна передати в оренду після реєстрації ділянок у Державному земельному кадастрі, а прав на них – у Державному реєстрі речових прав;
  • припиняється автоматичне поновлення договорів на користування земельними ділянками, термін дії яких закінчився після запровадження воєнного стану;
  • особи, які орендували ділянку, але відповідно до закондавства не можуть бути суб’єктами такого права, можуть викупити ці га;
  • скасовується відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, які сплачувалися внаслідок вилучення сільськогосподарських угідь із господарського обігу, а також при погіршенні якості земель.

Крім того, відкриють можливість приймання картографічних матеріалів (зокрема, топографічні плани та карти всього масштабного ряду від 1:500 до 1:1 000 000) через геоінформаційну систему в режимі онлайн.

“Важливо, що зручний доступ і користування відомостями Картфонду дозволять оперативно отримувати необхідні картографічні матеріли органами державної влади та місцевого самоврядування. Крім цього, спрощений цифровий підхід до передачі картографічних матеріалів сприятиме їх належному обліку, і уникненню дублювання аналогічних за змістом робіт і фінансових ресурсів у майбутньому”, — підсумували в Мінагрополітики.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-vidnovyly-torgy-z-orendy-silskogospodarskoyi-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати