В Україні відомий виробник вершкового масла спростував звинувачення у фальсифікації продукції

В Україні відомий виробник вершкового масла спростував звинувачення у фальсифікації продукції
Фото: з відкритих джерел

Вершкове масло – продукт, який найчастіше фальсифікують виробники. Але не варто думати, що все масло, яке потрапляє на прилавки українських магазинів, містить рослинні компоненти замість молочного жиру.

За даними, опублікованими на веб-порталі ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області, у торгових мережах регіону в рамках проекту “Чесний Продукт” було відібрано зразки вершкового масла для виявлення в них можливого вмісту жирів рослинного походження. Дослідження, яке проводили у ДП “Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”, показало у шести із відібраних зразків вершкового масла наявність немолочних жирів.

Проте, деякі виробники не погодилися з результатами проведених лабораторних випробувань та ініціювали повторні арбітражні лабораторні дослідження у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) та Державному підприємстві “Всеукраїнський державний науково-виробничий центр та захисту прав споживачів” (Київ).

Після проведення повторних досліджень зразків вершкового масла ДП “Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації” встановив, що у продукції ПП “Білоцерківська агропромислова група”, а також ПАТ «Новгород-Сіверський сирзавод» та ТОВ фірма «Люстдорф» вміст стеринів відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005, рослинних жирів не виявлено.

Таким чином, виробники зуміли спростувати звинувачення у фальсифікації вершкового масла та підтвердити “якість молочної продукції тих партій, з яких відбиралися зразки вищезгаданих виробників”.

“Відповідно до Закону України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” результати арбітражних лабораторних досліджень (випробувань) остаточні”, – йдеться у повідомленні на сайті ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області.

Джерело: biz.today.ua

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-vidomyj-vyrobnyk-vershkovogo-masla-sprostuvav-zvynuvachennya-u-falsyfikacziyi-produkcziyi
Like
Цікаво
3
Подобається
4
Сумно
6
Нічого сказати
7