182818
178171

В Україні відроджується попит на чорну смородину

Про це розповів Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН.

«Чорну смородину можна збирати комбайном, що гарантує виробнику відносно низьку  собівартість ягоди. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Ця ягода доволі затребувана для заморожування», – зазначив експерт.

За його словами, нині у садівників є можливість врахувати помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали десятками і навіть сотнями гектарів без належної підготовки.  Врожайність таких насаджень була низькою, під комбайнове збирання більшість із них була непристосована. Нині спостерігається хвиля відродження інтересу до чорної смородини та порічок, а вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання.

«Важлива складова ягідного бізнесу – це сорти рослин. Завдяки грамотному сортовому підбору є змога подовжувати або скорочувати термін збирання ягід на плантації, підбирати ягоди з бажаними характеристиками. Не варто забувати, що власна селекція –– це передусім забезпечення продовольчої безпеки країни», – підкреслив Олександр Ярещенко.

 

Джерело: AgroTimes
 

Ваш вибір 'Подобається'.


Портативна ручка дозволить виявити фальшування м’яса за 15 секунд

Фальшування з м’ясною та рибною продукцією щорічно обходиться споживачам по всьому світу в мільярди доларів. Крім того, неправильне маркування продуктів може викликати проблеми у людей з алергією, релігійними або культурними обмеженнями. Поточні методи виявлення цього шахрайства, хоча і точні, але працюють повільніше, ніж хотілося б перевіряючим посадовим особам. Для цього розробники оптимізували свою портативну ручку MasSpec Pen для дослідження поширених типів м’яса і риби протягом 15 секунд.

Новини про шахрайство з харчовими продуктами, наприклад про заміну яловичини кониною і про заміну на більш дешеву рибу, що позначається як філе преміум-класу, змусили людей задатися питанням, чи дійсно те, що на етикетці, знаходиться в упаковці. Щоб боротися з фальсифікацією харчових продуктів, органи державної влади проводять регулярні вибіркові перевірки цих продуктів. Хоча сучасні молекулярні методи, такі як полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), є дуже точними, ці аналізи можуть зайняти від декількох годин до днів і часто виконуються у віддалених лабораторіях. Раніше були розроблені більш прямі методи аналізу харчових продуктів на місці з мас-спектрометрією, що використовують кількості молекулярних компонентів для перевірки джерел м’яса, але вони також руйнували зразки під час процесу або під час необхідних етапів підготовки зразків. 

Дослідники використовували MasSpec Pen для вивчення молекулярного складу яловичини, курки, свинини, баранини, оленини і п’яти поширених видів риб, зібраних в продуктових магазинах. Після того, як наконечник пристрою притискається до зразка, вивільняється крапля розчинника об’ємом 20 мкл, що виділяє достатню кількість молекул протягом трьох секунд для точного аналізу за допомогою мас-спектрометрії. Весь процес займає 15 секунд, не вимагає попередньої обробки, а рідинна екстракція не пошкоджує поверхні зразків. Потім команда розробила моделі аутентифікації, використовуючи унікальні зразки ідентифікованих молекул, включаючи карнозин, ансерін, бурштинову кислоту, ксантин і таурин, щоб відрізнити чисті види м’яса і кілька видів риб. Застосувавши свої моделі для аналізу тестових наборів м’яса і риби, розробники отримали для всіх зразків 100-відсоткову точність визначення джерела білка, що не поступається поточному методу ПЛР і приблизно в 720 разів швидше. Дослідники говорять, що вони планують поширити цей метод на інші м’ясні продукти і інтегрувати MasSpec Pen в портативний мас-спектрометр для аутентифікації м’яса на місці.

Джерело: meatnews.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Хлібні бунти на Дніпропетровщині тимчасово відміняються

Минулого тижня за клопотанням Офісу генерального прокурора України суд не тільки заарештував, але передав на зберігання та в управління державному Нацагентству АРМА хлібозаводи в Дніпропетровській області і борошномельний комбінат Дніпромлин, які раніше зазнали рейдерського захоплення.

Останні місяці ці підприємства були доведені рейдерами практично до повної зупинки, а деякі стали жертвами фіктивного банкрутства. Цілий ряд досвідчених працівників, які висловлювали незгоду з захопленням підприємств, розпродажем активів і вбивчою для галузі політикою поставлених рейдерами менеджерів, були просто звільнені. Решта працівників, бачачи як рейдери вбивають лідерів хлібної борошномельної галузі в регіоні, вже шукають собі нову роботу. Дніпромлин, не маючи стабільних поставок сировини і оборотного фінансування, працює на мінімумі можливостей. Експерти переконані, що ця ситуація може призвести до дефіциту хлібної продукції в регіоні.

Однак дії прокуратури і рішення суду залишає надію, що голодних бунтів можна уникнути. За рішенням суду на захоплених рейдерами підприємствах після відкритих тендерів буде замінений менеджмент. Тепер рейдери не тільки втратили можливість банкрутити і продавати активи захоплених підприємств, але і впливати через підконтрольний їм менеджмент на роботу цих підприємств.

Про соціальні наслідки фіктивного банкрутства Дніпромлина експерти галузі попереджали ще восени минулого року.

441.jpeg

443.jpeg

442.pngСкільки вина імпортувала Україна з початку року

У січні-лютому цього року Україна імпортувала вина виноградного на 19,9 млн доларів. Про це свідчать дані Державної митної служби, передає УНН.

Традиційно найбільшим постачальником вина в Україну є Італія. У січні-лютому цього року Україна завезла італійського вина на 6,9 млн доларів.

Друге місце у списку належить Франції (3,1 млн дол.), третє — Німеччині (2,3 млн дол.).

З інших країн Україна імпортувала вина на 7,4 млн доларів. При цьому, експорт вина Україною сягнув 1,4 млн дол.

Ваш вибір 'Подобається'.


Від приватизації спиртзаводів бюджет отримає 500 млн грн у першому кварталі

Про це повідомив у Фейсбуці Фонд державного майна України.

У Фонді додали, що з демонополізацією спиртової галузі протягом січня-березня конкурувала лише приватизація нерухомості у столиці. За будівлю біля Центрального автовокзалу Києва переможець торгів сплатив 90 млн гривень.

Загалом, п'ятірка найрезультативнішних аукціонів першого кварталу виглядає так: Мишковицьке місце провадження діяльності (МПД) і зберігання спирту — 181 млн грн; Луцьке МПД — 108,48 млн грн; Дубов’язівське МПД — 108 млн грн, Вишняківське МПД — 101,21 млн грн; адміністративна будівля у Києві — 90 млн грн.

Немає опису світлини.Ціни на кукурудзу продовжують опускатися

Різке падіння цін на нафту на 5% прискорило зниження ф’ючерсів на кукурудзу, які дешевшають після значного зростання минулого тижня.

За дві торгових сесії травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали на 1,8% до 217,7 $/т, проте від подальшого зниження їх утримали дані про збільшення експорту.

За даними МСГ США, протягом тижня було проінспектовано з метою експорту 1,91 млн т кукурудзи, що на 11% перевищує показник попереднього тижня, насамперед, завдяки раніше проданим до Китаю партій зерна. Загалом за 7 місяців 2020/21 МР проінспектовано на експорт 35,6 млн т кукурудзи, що складає 54% від прогнозованих USDA 66 млн т. Щоб вийти на прогнозні показники, експортерам потрібно щотижня відвантажувати 1,38 млн т кукурудзи, що виглядає доволі реальним.

В кукурудзяному поясі США тепла погода 17-20 оС з незначними періодичними опадами дозволить прискорити сівбу кукурудзи. Станом на 4 квітня кукурудзою засіяно 2% площ, що відповідає середньому 5-річному показнику.

В Україні після незначного коригування у четвер ціни на кукурудзу в порту опустилися до 244-247 $/т або 7750-7900 грн/т під тиском зниження цін на пшеницю до рівня 220-227 $/т або 7000-7250 грн/т в порту та 6800-6900 грн/т з доставкою на млин.  

Переробники пропонують за кукурудзу 7400-7550 грн/т з доставкою на завод, що посилює конкуренцію з експортерами.

За тиждень експорт кукурудзи збільшився на 43% до 722 тис т, а загалом у сезоні сягнув 16,6 млн т, що на 30% поступається торішнім темпам. До завершення сезону потрібно експортувати ще 7,4 млн т кукурудзи, або 570 тис т щотижня, що майже нереально буде зробити з огляду на високі ціни пропозицій та низький експортний попит.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.