В Україні втричі зменшилась кількість фермерів

В Україні втричі зменшилась кількість фермерів
Фото: з відкритих джерел

В Україні відбувається наступ на права фермерів та стрімке скорочення їх кількості. Про це заявив Іван Томич, почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ), пише Кurkul.com.

«Загалом кількість фермерських господарств, як юридичних осіб, в країні зменшилась. Оскільки ми маємо помилку в розрахунку держави. Наприклад, людей, які мають особисті селянські господарства, не вважають фермерами. Тому, якщо характеризувати виключно цю категорію господарств України, то за 10 років ми маємо приблизно трикратне зменшення. До того ж у регіонах, де ведуться бойові дії, більшість фермерів припинили діяльність, а є такі, які переїхали, але ведуть її», — каже Іван Томич.

Також він скаржиться на недостатню увагу з боку держави до проблем найдрібніших фермерів, які можуть зазнавати як рейдерських атак, так і просто отримувати менше уваги в урядових ініціативах чи програмах допомоги. Елементарно, цих гравців ринку «не помічають» в статистиці й дослідженнях.

«Державі це дуже важко простежити. Ну і відповідно до такої тенденції кількість членів АФЗУ зменшилась, а це був бойовий авангард який здатний себе захищати. Якщо 1,5 млн польських фермерів здатні відстояти свої права і не відступають, то в нас на превеликий жаль за коронавірусні й воєнні часи відбувся наступ на права фермерів. І як давно ви бачили виступи українських фермерів?», — бідкається ексголова АФЗУ.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-vtrychi-zmenshylas-kilkist-fermeriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати