В Україні завершується сезон полуниці

В Україні завершується сезон полуниці
Фото: з відкритих джерел

Цього тижня українські садівники заявили про фактичне завершення сезону реалізації полуниці літніх сортів, повідомляють аналітики проекту EastFruit. На даний момент цю ягоду вже пропонують поодинокі господарства. При цьому аналітики проекту зазначають, що залишкові партії полуниці українським фермерам вдається відвантажувати в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж наприкінці минулого сезону. Незважаючи на це, більшість виробників вважають сезон, що минає, незадовільним.

На даний момент ціни на полуницю варіюються в межах 50-80 грн/кг ($1,71-2,73/кг), причому пропозиція даної ягоди на ринку дуже обмежена. Варто наголосити, що цього року садівники реалізують цю продукцію в середньому на тиждень довше, ніж минулого сезону. Пов’язано це з пізнішим стартом збору врожаю, оскільки Херсонська область, яка починала постачання цієї продукції однією з перших, на сьогоднішній день знаходиться під окупацією і фактично не мала можливості протягом усього сезону постачати полуницю на більшу частину території країни.

Ще однією ключовою проблемою для садівників цього сезону стали проблеми з каналами реалізації, а також суттєве зростання цін на логістичні послуги. В результаті більшість українських виробників залишилися незадоволеними середніми відпускними цінами на полуницю. За їх словами, сьогоднішня вартість цієї ягоди не покриває всіх витрат, пов’язаних із вирощуванням цієї культури.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zavershuyetsya-sezon-polunyczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати