В Україні змінюються правила фітосанітарного контролю 

В Україні змінюються правила фітосанітарного контролю 
Фото: з відкритих джерел

Починаючи із 27.05.2022 року діятиме Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану» від 12.05.2022 р. № 2246-IX.

Цей Закон передбачає:

1. Під час воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування:

– зупиняється проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи планів державних випробувань пестицидів і агрохімікатів, матеріалів реєстрації пестицидів і агрохімікатів;;

– для державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, у тому числі розпочатої до 27.05.2022 року, наявність позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи не вимагається;

– державна реєстрація агрохімікатів не вимагається у випадках, передбачених ст. 4 Закону України “Про пестициди і агрохімікати”, а також для таких товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, встановлених цим Законом.

2. Оригінали фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт, видані державою-імпортером, визнаються в Україні у паперовій та електронній формах.

Оригінали фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт видаються державним фітосанітарним інспектором:

– у паперовій формі – якщо цього вимагають фітосанітарні заходи країни призначення;

– в електронній формі – в інших випадках, у тому числі на вимогу особи.

3. На період воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування огляд та відбір зразків для цілей фітосанітарної експертизи (аналізів) можуть здійснюватися державними фітосанітарними інспекторами, аудиторами із сертифікації (агрономами-інспекторами) та фахівцями фітосанітарної лабораторії, включеної до Переліку фітосанітарних лабораторій.

4. Упродовж трьох років з дня припинення або скасування воєнного стану вантажі, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, підлягають документальним перевіркам, перевіркам відповідності та фізичним перевіркам, які проводяться у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або в зонах митного контролю на митній території України.

Джерело: buh.ligazakon.net

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zminyuyutsya-pravyla-fitosanitarnogo-kontrolyu-zminyuyutsya-iz-27-travnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1