В Україні знижуються ціни на яблуко: яка вартість

В Україні знижуються ціни на яблуко: яка вартість
Фото: з відкритих джерел

Сезон яблук ранніх сортів в Україні вже в самому розпалі, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Але, якщо попередні 2 тижні відпускні ціни в даному сегменті залишалися стабільними, то на поточному тижні яблука нового врожаю почали стрімко дешевшати.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, на сьогодні яблука врожаю 2023 року надходять у продаж по 17-24 грн/кг ($0,46-0,66/кг), що в середньому на 26% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Зниження відпускних цін у цьому сегменті ключові гравці ринку пов’язують із доволі великими обсягами на ринку імпортного торішнього яблука, водночас українські садівники вже кілька тижнів також відвантажують на ринок ці фрукти нового врожаю. Варто зазначити, що попит на яблука утримується на невисокому рівні, оскільки покупці часто віддають перевагу сезонним фруктам і ягодам.

При цьому настільки ж стрімке зниження відпускних цін спостерігається і в сегменті імпортних торішніх яблук. Так, тільки за тиждень ця продукція подешевшала в середньому на 17%, і на сьогодні імпортні яблука врожаю 2022 року надходять у продаж по 20-27 грн/кг ($0,55-0,74/кг).

Але, попри таке стрімке зниження відпускних цін, яблука нового врожаю в Україні наразі коштують у середньому на 65% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Імпортні яблука за рік подорожчали в середньому у 2,7 раза.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-znyzhuyutsya-cziny-na-yabluko-yaka-vartist
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати