В Україні зростають прибутки виробників молока

В Україні зростають прибутки виробників молока
Фото: з відкритих джерел

Другий місяць поспіль в Україні зростають прибутки виробників молока. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук  Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“У серпні УМІ (український молочний індекс) зріс на 3,7% після рекордного зростання на на 10,5% в липні. Більше половини зростання забезпечило зростання ціни на молоко (зросли на 1,9%), що завжди дає виробнику значно більше морального задоволення, ніж здешевлення кормів. Здешевлення кормів теж відбулося, аж “на цілих” 1,7%, правда всередині концентрованого міксу відбувалося “чорті що” – тільки подумайте – фуражна пшениця подорожачала на 20% протягом одного місяця, а соняшниковий шрот подешевшав на 10% в той самий час!

Прибутки (у кого вони були) в серпні 2021 були всього лише на 3,7% нижчими, ніж в 2020 році в цей самий місяць, що непогано, бо на початку року різниця сягала 44%. Але це був другий найгірший серпень за останні 5 років з точки зору прибутковості виробництва молока. Перші 7 місяців 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 24,4% менше, ніж рік тому за той самий період. І поки що це й далі найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками були лише в 2016 році”, – зазначив Андрій Ярмак.


Він зауважив, що як правило УМІ в вересні різко зростає. Середнє зростання УМІ за останні 10 років в вересні становило 10%, але минулого року вперше в вересні УМІ знизився. Також зовнішній фактор є переважно позитивним. Протягом останнього місяця світові ринки переважно потроху зростали.


УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zrostayut-prybutky-vyrobnykiv-moloka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати