В Україні з’явився новий вітчизняний сорт декоративних яблунь  

В Україні з’явився новий вітчизняний сорт декоративних яблунь  
Фото: з відкритих джерел

Яблуня – найпоширеніша плодова культура в світі. Має вона і неабиякі декоративні властивості. Нещодавно Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних яблунь під назвою «Оксана», пише SEEDS.

Селекційну роботу провели науковці та студенти агробіологічного факультету НУБіП України під керівництвом професора кафедри садівництва Володимира Меженського.

Найпоширеніші сорти декоративної яблуні мають червоні квіти, що походять від центральноазійської яблуні Сіверса Недзвецькієвої, яка має антоціанове забарвлення всіх органів.

Селекціонери дібрали низку перспективних форм, що поєднують високі декоративні властивості зі стійкістю до парші й борошнистої роси. Одну з них, що рясно квітує рожево-червоними квітками і було зареєстровано під назвою «Оксана».

«Основне призначення сорту декоративне – для потреб зеленого будівництва. Її плоди, хоча й дрібні, містять високу кількість біологічно активних речовин, тому придатні для переробки на компоти, мармелад, пастилу тощо. Отже маємо три в одному: декоративність, екологічність та садовину з лікувально-профілактичними властивостями», – переконаний доктор с.-г. наук Володимир Меженський.

Новий сорт декоративної яблуні з’явився під час досліджень нетрадиційних плодово-декоративних культур з фітонцидно-лікувальними властивостями, йдеться в повідомленні НУБіП України.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zyavyvsya-novyj-vitchyznyanyj-sort-dekoratyvnyh-yablun
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
2
Нічого сказати