В умовах дорогої логістики українським аграріям необхідні нові механізми залучення дешевих кредитів

В умовах дорогої логістики українським аграріям необхідні нові механізми залучення дешевих кредитів
Фото: з відкритих джерел

Під час активних бойових дій та обмежених експортних можливостей українські аграрії майже вичерпали власні обігові кошти. Про це в ефірі Національного марафону заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. 

За його словами, ціни всередині країни на агропродукцію дуже низькі. Левова частка потенційних доходів від продажу зерна йде на логістику. Особливо це стосується перевезення збіжжя сухопутними коридорами.  

“Також в цьому сезоні існує ризик скорочення площ під посівами. Наразі в низці регіонів аграрії призупинили сівбу в очікуванні дощів. Якщо в середині жовтня не буде опадів, то частина землі залишиться під “паром”. Це також зменшить прибутки агровиробників. В той час, весною потрібно буде саджати більше, щоб нівелювати зменшення посівів восени. Тому для аграріїв стоїть гостре питання: де брати кошти?”, – зазначив Денис Марчук.

Єдина дієва програма кредитування “5-7-9” продовжена на 2024 рік, але з лімітом у 90 млн грн. Багато хто з агровиробників вже його вичерпав, каже заступник голови ВАР. 

“Кредитні кошти аграрії не забирають собі. Ці фінанси вкладаються у виробництво, після продається продукція, а вилучені доходи йдуть на сплату відсотків та “тіло” кредиту. Обмежений ліміт звужує можливості аграріїв. Тому сьогодні Всеукраїнська Аграрна Рада пропонує внести зміни у закон “Про аграрні розписки”. Головна ідея нововведення – надати можливість залучати кошти під заставу прав оренди землі. Це дасть аграріям новий інструмент залучення дешевих кредитів, допоможе завершити посівну кампанію озимих та підготуватись до посіву ярих культур на весні”, – додав Денис Марчук.

Наразі популярність аграрних розписок є невисокою через відсутність можливості передавати права оренди землі в якості застави. Проєкту Закону № 9352  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою створення умов для залучення коштів на агровиробництво” був зареєстрований за ініціативою народних депутатів та знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Кредитування під заставу права оренди землі, підвищить надійність аграрних розписок що, в свою чергу, залучить до цих позик нових кредиторів. 

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-umovah-dorogoyi-logistyky-ukrayinskym-agrariyam-neobhidni-novi-mehanizmy-zaluchennya-deshevyh-kredytiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати