В уряді планують суттєво розширити перелік агрокультур, які можна вирощувати в Україні та експортувати

В уряді планують суттєво розширити перелік агрокультур, які можна вирощувати в Україні та експортувати
Фото: з відкритих джерел

Уряд впроваджує міжнародну практику, яка дасть змогу вирощувати та експортувати насіння сортів, які раніше не були зареєстровані в Україні. Нові типи насіння можна вносити до спеціального переліку Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), – для цього підприємцям необхідно подати заяву про сорт рослини та інформацію від країни власника сорту.

Про це йдеться у публікації на сторінці Мінагрополітики, передає УНН.

В Україні реалізується міжнародна практика з виробництва та експорту насіння, – Мінагрополітики вже видало підтвердження для двадцятьох європейських сортів гібридної кукурудзи, відомості про які містяться у Переліку сортів рослин ОЕСР.

Як повідомляє відомство, насіннєві компанії України можуть вирощувати та експортувати насіння сортів, які не зареєстровані в Україні. Необхідна умова – внесення їх до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Підприємці, які мають намір ввезти в Україну таке насіння для розмноження, мають подати до Міністерство аграрної політики та продовольства України заяву. У відповідному зверненні необхідно підтвердити відомості про сорт рослини. Також важливо підтвердити згоду на розмноження насіння від країни власника сорту.

Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, який не внесений до Реєстру сортів рослин України, але міститься у Переліку сортів рослин ОЕСР встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2023 р. № 964.

Україна розширила участь у Схемах сортової сертифікації насіння ОЕСР, призначеного для міжнародної торгівлі.  Зокрема наступних схемах:

  • по хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культурах;
  • по цукровому та кормову буряках від 22 грудня 2017 р. № С (2017) 143;
  • та у сортової сертифікації насіння трав і бобових культур від 16 лютого 2022 р. № С (2022) 44.
Перегляди: 116
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-uryadi-planuyut-suttyevo-rozshyryty-perelik-agrokultur-yaki-mozhna-vyroshhuvaty-v-ukrayini-ta-eksportuvaty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати