В уряді повідомили, якою може бути реакція України на продовження ЄС обмежень агроекспорту після 15 вересня

В уряді повідомили, якою може бути реакція України на продовження ЄС обмежень агроекспорту після 15 вересня
Фото: з відкритих джерел

Україна категорично проти продовження Євросоюзом заборони на поставку агропродукції до Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії і Румунії після 15 вересня і може застосувати дзеркальні заходи.

Про це заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА), передає “Інтерфакс-Україна”.

“І президент, і прем’єр, і уряд стоїмо на позиції, що 15 вересня – це остаточна критична дата. Після неї не може бути жодних продовжень цих обмежень, які існували для України”, – зазначила вона.

За її словами, заборона експорту пшениці, ячменю, ріпаку та насіння соняшнику до зазначених п’яти країн є “дискримінаційною з боку найближчих сусідів, особливо коли Україна має ворога на морі”.

“Це виглядає для нас як не дуже дружній крок, якщо говорити стримано. Тому в усіх переговорах, починаючи від президента, закінчуючи всіма міністерствами, ми наполягаємо, що 15 вересня – це критична, остаточна дата, після якої ми не бачимо можливості подовження цих термінів. Це дискримінація України”, – наголосила Свириденко.

Відповідаючи на запитання про те, що буде, якщо заборону все ж таки буде продовжено, міністерка заявила, що в такому разі Україна змушена розглянути дзеркальні заходи.

“Не хотілося б вголос говорити і вважати, що це реалістичний крок, але, думаємо, що деякі дзеркальні заходи можуть бути застосовані”, – сказала вона.

Як повідомлялось, п’ять країн ЄС (Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія, Болгарія) наполягають на продовженні до кінця року ембарго на ввезення до своїх країн українського зерна.

У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

Джерело: delo.ua

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-uryadi-povidomyly-yakoyu-mozhe-buty-reakcziya-ukrayiny-na-prodovzhennya-yes-obmezhen-agroeksportu-pislya-15-veresnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати