В УЗ закликали бізнес фінансувати проєкти розвитку припортової станції Ізмаїл

В УЗ закликали бізнес фінансувати проєкти розвитку припортової станції Ізмаїл
Фото: з відкритих джерел

В Укрзалізниці закликали бізнес фінансувати проєкти розширення пропускної спроможності станції, що прилягає до порту Ізмаїл. Про це йшлося в ході засідання Експортного офісу при УЗ, пише Rail.insider.

«Сьогодні станція Ізмаїл дуже перевантажена. Кожну добу у нас є узгодження навантаження щодо передачі потягів на порт. І у нас сьогодні в плані 7 – 8 потягів на добу… Проблема саме в тому, що перевантажувальні потужності порту дуже щільно заповнені, і сама станція не в змозі передавати таку кількість потягів», – відзначив директор з комерційної роботи і логістики АТ «Укрзалізниця» Тимофій Мураховський, зауваживши, що станція зараз працює «уже на 110%».

Щодо розбудови інфраструктури, від сказав, що наразі залізничники узгоджують проєкт щодо розбудови колійного господарства станції Ізмаїл. «Вже є позитивне рішення «Нібулона» на розбудову витяжної колії, яка теж дещо спростить операції на станції. Вважаємо, що за один-два місяці ми це виправимо», – зауважив він.

В той же час він попросив бізнес враховувати обмежену пропускну спроможність станції при розбудові терміналів.

«Це дуже добре, що ринок хоче робити термінали, перевантажувальні потужності на Дунаї, але потрібно розуміти, що тільки будувати не буде ефективно, якщо не буде розбудови не лише мережі Укрзалізниці, а й портової інфраструктури. Адже ми навіть не можемо подавати туди великі потяги, дуже короткі колії. Тож, будь ласка, враховуйте це, коли хочете щось будувати», – сказав Тимофій Мураховський.

В свою чергу заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов додав, що планується цього року реконструкція тупикових колій №8, 9, парк «Ізмаїл-порт новий», а в 2024 році – будівництво додаткової витяжної колії паралельно існуючої колії №13, також будівництво двох сортувальних колій. У разі реалізації цих заходів планується збільшити пропускну спроможність на 2 пари поїздів на добу, орієнтовний приріст обсягів перевезень 2,5 млн т на рік.

«У нас є плани, знаходяться вони в стадії ТЕО, шукаємо кошти. Треба розуміти, що бізнес також повинен брати в цьому участь. Є стаття 66 статуту (залізниць України, – ред.), де вказано, що в проєктах, спрямованих на збільшення пропускної спроможності, мають брати участь отримувачі вантажів. Тож бізнес також повинен також це фінансувати. У нас, на жаль, тяжка фінансова ситуація», – зазначив Валерій Ткачов.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-uz-zaklykaly-biznes-finansuvaty-proyekty-rozvytku-pryportovoyi-stancziyi-izmayil
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати