Вадим Нестеренко: «Рейдери через фіктивне банкрутство знищують лідера в хлібній сфері регіону. Хто співучасник в цьому злочині?

Вадим Нестеренко: «Рейдери через фіктивне банкрутство знищують лідера в хлібній сфері регіону. Хто співучасник в цьому злочині?

– Рейдери всього через два місяці перейшли до фіктивного банкрутства захоплених підприємств, виведенню їх активів, на черзі відмова від фінансових зобов’язань перед партнерами. Те, про що в кінці літа я попереджав, сьогодні абсолютно точно підтверджено фактами. Але ж мова йде не просто про успішний в фінансовому та технічному плані бізнес, а про підприємство, що має соціально важливе значення для Дніпропетровської області. Дніпромлин до банкрутства займав лідируючі позиції в борошняній і хлібній галузі і вирішував важливе продовольче питання в місті і області – так прокоментував Голова наглядової ради багатопрофільного аграрного Ristone Holdings Вадим Нестеренко перше судове засідання з питань банкрутства.

Нагадаємо, що в кінці серпня поточного року у Ristone Holdings організоване рейдерське угруповання (як повідомляють ЗМІ, його очолює екс-секретар міськради Дніпра часів Януковича Максим Романенко) здійснило захоплення і контроль над борошномельним комбінатом «Дніпромлин» і хлібозавод №10. Обидва підприємства розташовані в м.Дніпро.

У вівторок, 10 листопада, відбулося засідання суду, на якому обидва підприємства введені в процедуру банкрутства. У керівництві холдингу впевнені в тому, що дане банкрутство має всі ознаки фіктивності і є шахрайством.

– Вадиме Григоровичу, що сьогодні відбувається з захопленими рейдерами активами холдингу?

– Те, про що я публічно попереджав всіх два місяці тому. Рейдерське угруповання почало «розпил» захоплених активів. Шахраї та рейдери тим і відрізняються від реальних бізнес-партнерів, що у них завдання полягає не в розвитку бізнесу, а в його швидкому банкрутстві і виведенні активів. Як говориться, прибіг – пограбував – втік.

Це класична рейдерська схема! Зайшовши на підприємство, рейдери намагаються встигнути «продати» за паперами все майно афілійованій з ними третій фірмі. А саме підприємство, про надійність якого вони заявляли «партнери, можете не турбуватися, все стабільно», вони випотрошених кидають в процедуру банкрутства. І всі, кому підприємство щось повинно, йдуть з порожніми руками, активів немає, вони продані і виведені. Все відбувається саме за таким сценарієм, про який я говорив ще в вересні, і публічно попереджав про це контрагентів Дніпромлин і Хлібозаводу № 10.

Читайте також: Вадим Нестеренко: «Рейдери – це не covid-19, з рейдерами ми впораємося швидше»

– Тобто процедура банкрутства затіяна для того, щоб відмовитися від фінансових зобов’язань перед постачальниками і вивести з підприємств залишки коштів?

– Ще раз повторю, це рейдерська класика – повісити на підприємство «ліву» кредиторку перед «лівою» юрособою, і вивести на нього активи. У нашому випадку ці очманілі від безкарності громадяни навіть не маскуються – кредитор і дебітор зареєстровані за однією і тією самою юридичною адресою, це явне і навіть демонстративне шахрайство. Та й саме судове засідання по процедурі банкрутства теж виглядало як відверта змова. На судовому засіданні юристи холдингу заявили свої абсолютно вмотивовані вимоги, однак суддя їх повністю проігнорувала.

Я багато разів говорив про те, що вся правова система у нас в Україні не тільки дуже повільна й неповоротка, але і легко йде на корупційний зговір з рейдерами. Правда трапляються і чесні судді. Маленький приклад, вже більше місяця спроби рейдерів напасти на агропідприємства холдингу шляхом визнання в суді незаконним нотаріально завірених згод родичів і, відповідно, скасування договорів купівлі-продажу безуспішні. Вони місяць бігають по суддях і вмовляють їх за певний «гонорар» прийняти незаконне рішення. Але поки жоден суддя при здоровому глузді не бере на себе цей гріх, так як розуміють, що відплата буде. Точно так же швидке реагування Мін’юсту і його антирейдерської комісії допомогли нам протистояти спробам тих же рейдерів за допомогою хакерів зламати електронні реєстри власності.

– Які наслідки цього банкрутства?

– Ось сьогодні напевно виникнуть проблеми у Аграрного фонду, який точно знав, я про це їх попереджав, що Дніпромлин захоплений рейдерами, і тим не менш передав йому на зберігання державне зерно. Де вони сьогодні будуть шукати це зерно? У підприємства-банкрута? Ну, нехай шукають, якщо вийде. Я б на місці правоохоронців перевірив, чи немає зв’язків у менеджменту Аграрного фонду з рейдерами? Аж надто явно не державницьку позицію проявив цей менеджмент щодо державних інтересів.

Взагалі, оскільки холдинг довгі роки займався виробництвом борошна і хліба, я добре знаю тонкощі цього бізнесу, тому у мене подальша доля Дніпромлин і Хлібозаводу № 10 в руках рейдерів викликає великі сумніви. Знову ж з огляду на соціальне значення цих підприємств, думаю це питання має серйозно турбувати губернатора і мера.

При тому, що фінансово-економічна ситуація в цій галузі останнім часом складається плачевно. Ціни на пшеницю, як на базову сировину, злетіли вгору за рахунок експорту і відсутності державного регулювання. Виробництво борошна і хліба балансує на межі рентабельності, зсковзуючи в мінуси, тут потрібна держдотація, підтримка цих підприємств, але її немає. В рамках холдингу це виробництво дотували ми самі за рахунок відпускних цін на сировину нашими агропідприємствами, а що рейдери будуть робити сьогодні? Вони не в змозі забезпечити диверсифікацію ризиків, яку раніше давав багатопрофільний холдинг. Їм здавалося, що відбирають у холдингу привабливий актив, але без підтримки холдингу отримали актив токсичний, коли ціни на їхню продукцію заморожені, а ціни на сировину – злетіли вгору. Скоріш за все будуть покривати діру в фінансових результатах за рахунок невиконання фінансових зобов’язань перед постачальниками та іншими партнерами. Це ще одні жертви фіктивного банкрутства.

Але за великим рахунком програє вся Україна. Коли в країні з рейдерством не борються, більш того коли не можна розраховувати на захист бізнесу з боку правоохоронців і суддів із-за їх корумпованості, ні українські ні закордонні інвестори не будуть вкладати свої гроші в українську економіку.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vadym-nesterenko-reydery-cherez-fiktyvne-bankrutstvo-znyshchuyut-lidera-v-hlibniy-sferi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати