Вадим Нестеренко: «За вкрадені у мене $ 6 мільйонів Вілкул і Романенко можуть оплатити будь-який наклеп на будь-якому інформаційному смітнику»

Вадим Нестеренко: «За вкрадені у мене $ 6 мільйонів Вілкул і Романенко можуть оплатити будь-який наклеп на будь-якому інформаційному смітнику»

Історія з рейдерським захопленням найбільшого агрохолдингу Південного Сходу України Ristone Holdings зробила крутий поворот. Рейдери, реагуючи на відкриття щодо їх кримінальної справи, сьогодні намагаються залучити до своєї брудної гри, звичайно «в темну», Генерального прокурора України Ірину Венедіктову. Це для них останній шанс уникнути неминучого покарання.

Нагадаємо, що кінцевим бенефіціаром холдингу понад двадцять років є Вадим Нестеренко. Однак за часів екс-президента Януковича він отримав пропозицію «від якої не можна відмовитися» від тодішнього голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула та змушений був продати йому 50% корпоративних прав. У 2020 році Вілкул вирішив вийти з холдингу, оцінивши свою частку в $ 20 мільйонів, і зажадав розрахунок готівкою. Отримавши перші два транші (сумарно – $ 6 мільйонів кеша), Вілкул і його компаньйон Макс Романенко (екс-секретар міськради Дніпра часів Януковича) вирішили кинути Нестеренко і віджати весь холдинг. Дії рейдерів змусили бенефіціара Ristone Holdings порушити десятирічну «обітницю мовчання» і вперше винести в публічну площину таємні факти і домовленості. Вадим Нестеренко також розповів про те, як відбувалася передача двох траншів $ 6 мільйонів кеша – при свідках, під відеокамерами, за участю інкасатора банку, адже гроші знімалися з легальних банківських рахунків. Ця інформація не тільки поставила під загрозу всі подальші дії рейдерів, а й стала підставою для відкриття досудового слідства за фактом шахрайства, яке ведуть слідчі ГСУ МВС України під процесуальним керівництвом ГПУ.

«Для того щоб гору взяли справедливість і закон, розбиратися в цій справі потрібно поза межами Дніпропетровської області. Не буду нікого звинувачувати персонально, це не моя юрисдикція, але дії правоохоронців області з серпня минулого року прямо свідчать про те, що вони йдуть під диктовку рейдерів. Навіть така дрібна на загальному тлі афери банальність, як крадіжка врожаю соняшнику – здійснювалася рейдерами під охороною місцевої поліції. За цим фактом розбираються фахівці Департаменту внутрішньої безпеки МВС, але ми все бачимо, що час йде, розгляд пробуксовує вхолосту», – пояснює Вадим Нестеренко.

Рейдери розуміють, що у них поки немає можливості вивести слідство з-під контролю ГПУ і МВС, тому, як припускає Нестеренко, «пустилися в усі тяжкі, запустивши багатоходівку, звернену до Офісу Генпрокурора.

Першим кроком інформаційної атаки стала поява в Дніпрі і області активних чуток про те, що Романенко «має контакти з чоловіком Генпрокурора, а тому нібито має вплив на саму Венедіктову», і що він за хабар «продавив призначення нинішнього прокурора області». Другим кроком ці анонімні чутки масово вкинули в публічний простір на такі ж анонімні Телеграм-канали.

Далі пішов третій крок – на підставі цих анонімок і з посиланнями на них, в один день протягом 5 лютого зроблений масивний медіавброс на декількох десятків «жовтих» сайтів. Але меседж видозмінився, тепер головна і явна мета рейдерів – донести до ГПУ, що нібито «Нестеренко напав на імідж Венедиктової з метою її компрометації». Для чого це зроблено? Відповідь «засвічена» в публікаціях – перевести кримінальну справу по шахрайству Вілкула з Києва до Дніпра, що може зробити тільки Генеральна прокуратура України. Заради цього Вілкул і Романенко зважилися на досить ризиковану справу – маніпуляції навколо імені Генпрокурора Венедиктової і її сім’ї. Розрахунок на те, що Ірина Валентинівна просто розлютиться і не вникаючи в подробиці змінить в потрібну для рейдерів сторону підслідність кримінального провадження. Вадим Нестеренко прокоментував цю провокацію однозначно:

«Коли у людей в принципі немає моралі і совісті, вони здатні на все. Посміхатися, завіряти в чесності і брати гроші, знаючи що напередодні вони вже запустили механізм рейдерства. Звинувачувати мене в банкрутстві Дніпромлин, попередньо переписавши майно комбінату на сторожа Романенко і власноруч подавши позов на банкрутство. Принести до нотаріуса свої фальшиві доручення, а потім через суд скасовувати угоду тому, що доручення фальшиві. Вони поки нічого і нікого не бояться, і реалізували хакерську атаку на державну нотаріальну контору в Чернівцях, використовуючи куплені раніше ключі доступу до реєстрів. В результаті чого в Держреєстрі були знищені записи по всіх підприємствах групи, – це зразок їх «чесності і законослухняності». Зі свого особистого досвіду,  адже я перерахував чи десяту частину з афер цього рейдерського угруповання, я добре розумію, що говорити про порядність, чесність, якихось принципах і моралі щодо цих людей не доводиться. Заради того, щоб щось вкрасти, вони не замислюючись ні на секунду, втопчут в бруд репутацію будь-якої людини. За мої 6 мільйонів доларів Вілкул і Романенко можуть оплатити будь-яку медіа-атаку на будь-яких інформаційних смітниках. Думаю що даремно, як підказують мені експерти з медіа, Романенко витратив 40-50 тисяч доларів на розміщення «чорнухи» щодо мене і Генпрокуратури, згадавши при цьому про реформу правоохоронної системи. Думаю і вірю, що в кінцевому рахунку переможе все ж закон і справедливість, гарантом чого виступає реформована прокуратура України», – заявив Вадим Нестеренко.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vadym-nesterenko-za-vkradeni-u-mene-6-milyoniv-vilkul-i-romanenko-mozhut-oplatyty-bud-yakyy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати