ВАР та ЄБРР продовжують стимулювати впровадження меліоративної реформи

ВАР та ЄБРР продовжують стимулювати впровадження меліоративної реформи
Фото: з відкритих джерел

Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» та Європейський банк реконструкції та розвитку в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Україна: підтримка розвитку організацій водокористувачів» продовжують стимулювати впровадження меліоративної реформи та створення організацій водокористувачів.

Загальна мета проекту полягає у підтримці Мінагрополітики в реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, оцінці можливостей для інвестицій в меліоративну інфраструктуру, а також пошук можливостей для створення та підтримки організації водокористувачів.

У рамках проєкту ВАР та ЄБРР надали підтримку у створенні ОВК “Градизька” в Полтавській області та ОВК “Дмитрівська” в Черкаській області, зокрема в частині фінансування робіт з проведення інвентаризації меліоративної мережі, а також інші юридичні роз’яснення необхідні для створення та ефективного функціонування ОВК.

В процесі аналізу операційної спроможності ОВК було визначено що відсутність права власності на меліоративну мережу являється основною перешкодою для реалізації термінових інвестицій в реконструкцію мережі.

Саме тому, принагідно наголошуємо на необхідності подальшого впровадження реформи, а також неухильного виконання вимог Закону 2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» та передачі державного меліоративного майна в створені організації водокористувачів.

Передача меліоративних систем в управління організацій водокористувачів сприятиме впровадженню енергозберігаючих технологій, збільшенню площ зрошення/осушення та зменшенню собівартості поливу і осушення, а також забезпечить своєчасну подача води під час вегетаційного сезону. Зазначене, в свою чергу, призведе до підвищення урожайності сільськогосподарських культур та ефективності сільського господарства на меліорованих землях.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/var-ta-yebrr-prodovzhuyut-stymulyuvaty-vprovadzhennya-melioratyvnoyi-reformy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати