Вартість кавунів у розпал сезону б’є рекорди: що буде з цінами на ягоди

Вартість кавунів у розпал сезону б’є рекорди: що буде з цінами на ягоди
Фото: з відкритих джерел

Херсонщина, яка забезпечувала половину українського ринку баштанових, під окупацією. Миколаївщина – під постійними обстрілами, частина Запорізької області теж захоплена, або під ворожим вогнем. Залишився єдиний південний регіон – Одещина, де теж традиційно вирощували кавуни, пише ТСН.

Сорт кавунів «Кримсон Світ» – представники голландської селекції завжди були популярними серед українців – їх родило багато, вони смачні, великі, а головне доступні по ціні…. Торік з поля ці ягоди продавали по 5 гривень за кіло, зараз по 25. Фермери пояснюють, що винна війна.

«Дуже багато фермерів не ризикнуло вкладати кошти в умовах повномасштабних воєнних дій. Це підняття ціни закупівельних матеріалів. Це насіння, добрива це паливо мастильні матеріали, цей рік знову став посушливим, технічна вода зросла в три чотири рази  у цьому році», – каже голова асоціації овочеводів приміських районів Одеси Денис Ткаченко.

Фермери, які цьогоріч все ж ризикнули посадити більше кавунів змінили географію продажів. «Цей рік звісно те, що повністю окупована Херсонщина, воно відзначилось, великий дефіцит продукції на ринку  і звісно везуть там, де краща ціна. Якщо ціна в Києві буде краща і вища, навіть, ніж тут, на місці продажу, звісно продукція поїде туди», – додає Ткаченко.

На столичних базарах вони конкурують з азербайджанськими та турецькими. І часом дорожчі за імпортні. Кавун може обійтись і у 400 гривень. І звісно ж, ціна значно вища, ніж на полі, тому  покупці часто проходять повз. Продавці радять не крутити носом, бо дешевших вітчизняних кавунів цього року не буде. Та й ці швидко закінчаться, бо з обсягами тимчасово окупованої Херсонщини, Одещина не зрівняється.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vartist-kavuniv-u-rozpal-sezonu-bye-rekordy-shho-bude-z-czinamy-na-yagody
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
2
Нічого сказати