Вартість перевезення зерна на експорт у вагонах “Укрзалізниці” злетіла майже в 10 разів

Вартість перевезення зерна на експорт у вагонах “Укрзалізниці” злетіла майже в 10 разів
Фото: з відкритих джерел

Відновлення АТ “Укрзалізниця” (УЗ) аукціонів з розподілу вагонів-зерновозів призвело до подорожчання їхньої оренди майже удесятеро – з 2,17 тис. грн/добу до максимальних за підсумками торгів 20,5 тис. грн/добу, повідомляється на сайті асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

Разом зі зростанням тарифів на перевезення вантажів на 70% з 1 липня цей захід поставить агросектор на межу виживання, наголосила УКАБ.

За даними організації, за вартості користування вагоном-зерновозом 20,5 тис. грн/добу та обігу вагона за 10 днів, вартість лише користування становитиме 3,15 тис. грн/тонна. Також аграріям необхідно сплатити тариф за перевезення зерна залізницею, який нещодавно зріс на 70%, плату за навантаження та розвантаження вагонів, плату іноземним перевізникам, а також низку інших додаткових платежів, пояснює УКАБ.

Асоціація ще у червні закликала УЗ не впроваджувати практики аукціонів в умовах війни, штучно створеного дефіциту вагонів-зерновозів та особливостей монопольного становища АТ “Укрзалізниця”.

“УКАБ закликає уряд негайно припинити практику таких аукціонів, зробити доступною інформацію про черговість обробки вантажних вагонів з агропродукцією на експорт, запровадити відповідальне планування перевезень вантажів та їх виконання, переглянути рішення щодо підвищення тарифів на 70%”, – підсумувала асоціація.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vartist-perevezennya-zerna-na-eksport-u-vagonah-ukrzaliznyczi-zletila-majzhe-v-10-raziv
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
3
Нічого сказати