Вартість сирого молока в Україні все ще нижча за європейські ціни

Вартість сирого молока в Україні все ще нижча за європейські ціни
Фото: з відкритих джерел

Еuropean Dairy Farmers і ZuivelNL з жовтня відновили моніторинг цін сирого молока по провідним молочним компаніям та кооперативам ЄС (і не тільки), який назвали EDF-ZuivelNL International Milk Price Comparison.

Середня ціна, звісно, може відрізнятися від зведених середніх показників по всіх країнах ЄС, але цей моніторинг набагато якісніший від того, який подає Єврокомісія, бо скоригований на єдину базу (так, в звітах Milk Market Observatory ціни на молоко змішані: натуральні і базові показники сухих речовин, кг та літри, все подано разом, що робить порівняльний аналіз, наприклад, з Україною, викривленим).

База для порівняння: євро за 100 кг стандартизованого молока 4,2% жиру, 3,4% білка, мінімальна партія ≈3 тонн/доба, бак. від 25 тис.куо до 300 тис.куо, без ПДВ.

По Україні додано не тільки вартість молока «екстра», як в моніторингу, а й середній показник вартості для всіх с/г підприємств, так як ми конкуруємо з іншими експортерами по продуктах, виготовлених не тільки з молока «екстра» ґатунку.

Отже, порівняльний аналіз за жовтень очікувано демонструє переваги вартості сировини в Україні. Різниця з середнім показником для всіх і компаній ЄС, наведених у моніторингу, складає -28%, але, наприклад, у порівнянні з французькими компаніями відстань вже не така суттєва, всього -15%.

Найближчою до України є ціна новозеландської Фонтерри, а враховуючи те, що вартість логістики з України до ЄС в цьому році є майже такою, як з Нової Зеландії до ЄС, конкуренція виглядає загостреною (недаремно в цьому сезоні ми сперечаємося за лідерство в обсягах поставок вершкового масла до Європи).

Найвища ціна сировини серед компаній ЄС в жовтні була в Німеччині та Нідерландах, але і їм далеко до традиційно дорогої Швейцарії – Еммі платила 75,7 євро/100 кг.

Джерело: Інфагро

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vartist-syrogo-moloka-v-ukrayini-vse-shhe-nyzhcha-za-yevropejski-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати