Tempo950x100

Tempo300x100

Вартість яєць знов зростає: скільки вони коштуватимуть в період новорічних свят

Вартість яєць знов зростає: скільки вони коштуватимуть в період новорічних свят
Фото: з відкритих джерел

Наразі на українському ринку яйця коштують близько 60 гривень за десяток, і в період новорічних свят вони можуть подорожчати до 70 гривень. Про це повідомила в коментарі УНІАН аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

“В середині грудня 2023 року десяток яєць в супермаркетах України коштує близько 59,75 грн, що на 7% перевищує показник місячної давнини. В порівнянні з груднем 2022 року ціна на яйця зараз на 19% нижча. В період новорічних свят ціна на яйця може ще зрости, але не перевищити показника 70 грн за десяток”, – зазначила вона.

Експертка пояснила, що протягом року є два пікові періоди максимальних цін на яйця: напередодні новорічних свят та на Великдень. Саме тоді підвищений попит на курячі яйця зі сторони населення.

“Крім того, в період новорічних свят птиця в господарствах населення дуже погано несеться через низькі температури, що скорочує пропозицію на ринку та в комбінації з підвищеним попитом призводить до зростання цін”, – додала Литвин.

Перегляди: 50
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vartist-yayecz-znov-zrostaye-skilky-vony-koshtuvatymut-v-period-novorichnyh-svyat
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати