ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Важливо почути ідеї від сільгоспвиробників, що необхідно для підтримки агросектору в умовах воєнного стану, – Тарас Висоцький

Важливо почути ідеї від сільгоспвиробників, що необхідно для підтримки агросектору в умовах воєнного стану, – Тарас Висоцький
Фото: з відкритих джерел

Для ефективного відновлення і розвитку сільського господарства необхідно об’єднати зусилля державного сектору та аграріїв. Лише за таких умов можна отримати реальний практичний результат.

Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час зустрічі з українськими агровиробниками.

За його словами, для Мінагрополітики важливо мати зворотній зв’язок від аграріїв щодо вирішення проблем, які виникли через повномасштабне вторгнення росії.

«Для Мінагрополітики важливо почути ідеї та пропозиції від сільгоспвиробників, які на практичному досвіді знають, що необхідно для підтримки агросектору в умовах воєнного стану. Треба врахувати всі обставини, щоб чітко розуміти, що можна ще додатково зробити для підтримки аграріїв», – зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, наразі вже діє низка державних програм підтримки аграріїв з прифронтових зон, а також надається допомога сільгоспвиробникам на підконтрольній території.

Для сільгоспвиробників з прифронтових територій діють такі програми:

  • 30% знижка від «Укрзалізниці» на перевезення експортної сільгосппродукції зі станцій, які знаходяться  в зоні активних або можливих бойових дій;
  • гранти на розвиток садів та теплиць – до 10 мільйонів гривень або до 7 мільйонів гривень відповідно. Вже погоджено понад 200 заявок для підприємців з прифронтових територій;
  • податкові пільги для аграріїв з територій активних бойових дій, де працюють реєстри. Аграрії автоматично звільняються від сплати податків на сільськогосподарські землі. Підготовлені законодавчі зміни для продовження цієї пільги;
  • Уряд прийняв рішення про старт програми допомоги на один гектар для всіх аграріїв, які працюють у зоні можливих або активних бойових дій, де діють реєстри, незалежно від розміру їхніх ділянок. Зокрема, 2 тис гривень на один гектар для тих, хто працює в зоні активних бойових дій, 1 тисяча гривень – можливих бойових дій.

Надання до 15 тисяч рукавів на 200 тонн для тимчасового зберігання зернових. Відповідна заявка передана міжнародними партнерам.  

Крім того, розробляється кілька законодавчих змін для підтримки агровиробників. Зокрема, компенсація витрат за використання сільськогосподарських земель для спорудження  фортифікаційних укріплень. За словами Тараса Висоцького,  Мінагрополітики пропонує щорічну виплату 12% нормативно-грошової оцінки за користування цими землями. Це компенсуватиме орендну плату. По завершенню воєнного стану землі під фортифікації або викупити для суспільних потреб, або привести у стан для ведення сільськогосподарських робіт. Програму планується запустити наступного року.

Також розглядається можливість замороження кредитів агровиробникам з тимчасово окупованих територій, які продовжують працювати на підконтрольній території.

Щодо підтримки аграріїв на підконтрольній території, то серед основних програм: «Доступні кредити 5-7-9». Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з тваринництва та переробки – до 150 млн грн,  також компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Розмір допомоги складає не більше 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація. Заявку можна подати через Державний аграрний реєстр до 31 жовтня.

Тарас Висоцький також розповів про механізм надання агропідприємством статусу критично важливого і отримання бронювання для його працівників.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vazhlyvo-pochuty-ideyi-vid-silgospvyrobnykiv-shho-neobhidno-dlya-pidtrymky-agrosektoru-v-umovah-voyennogo-stanu-taras-vysoczkyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    18 Вересня

    Активний попит та нестача пропозицій надають підтримку цінам на фуражну кукурудзу в Україні

    Україна вже наступного року отримає кілька мільярдів гривень від оренди держземлі – міністр

    Пшеничні котирування на світових біржах впали на 2-3,5%, незважаючи на проблеми з урожаєм в рф

    Протягом тижня аграрії подали 1 416 заявок на отримання коштів за програмою держпідтримки

    Ринок сільгоспземель зріс на понад 30% з початку року, ціни найвищі за весь час існування ринку

    Як агровиробникам повернути життя в українські села?

    «Земельний банк» дозволить вивести з тіні сотні тисяч гектарів держугідь

    IT-шник з Тернопільщини створив розумну теплицю

    Європейський зелений курс: Україна планує розробити план адаптації агросектору до 2026 року

    НІБУЛОН отримав реструктуризацію $10 млн кредиту

    БІЛЬШЕ НОВИН