Важливий крок для врожайності соняшника та сої

Важливий крок для врожайності соняшника та сої
Фото: з відкритих джерел

Опади у вигляді дощів, які нещодавно пройшли в окремих регіонах України, зокрема в західній частині, в поєднанні з позитивними температурами повітря створили сприятливі умови для розвитку та поширення комплексу хвороб культурних рослин. Вже сьогодні фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK відзначають незначні ураження посівів соняшника та сої хворобами, які за відсутності заходів контролю можуть завдати суттєвої шкоди майбутній врожайності. 

«Фунгіцидний захист соняшника та сої надзвичайно важливий елемент успішної технології вирощування цих культур: він розпочинається із протруювання посівного матеріалу і повинен бути невідємною складовою захисту в період вегетації цих культур, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Тому наразі, колифунгіцидна дія протруйників вже закінчилася, саме час перейти до наступних кроків і провести необхідні обробки. Тим паче, що гідротермічні умови поточного періоду є досить сприятливими для інфікування рослин соняшника тасої пероноспорозом. І якщо не провести вчасний моніторинг посівів на виявлення перших зовнішніх ознак хвороби і не провести обприскування спеціалізованими фунгіцидами, це може призвести до значного зниження майбутньої врожайності і спричинити непоправні збитки».

Для надійного контролю пероноспорозу в посівах соняшника, сої та овочевих культур (фітофтороз) Олександр рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Цимоксаніл у його складі забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Проникаючи через листя та перерозподіляючись у тканинах рослин (трансламінарна дія), він знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями; він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника).

Фунгіцид високоефективно захищає посіви соняшника, сої та овочеву групу від збудників несправжніх грибів. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. Завдяки високій системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нового приросту. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності.

Оптимальним періодом застосування фунгіциду є профілактичні або ж на початкових стадіях розвитку хвороби обробки – до прояву візуальних симптомів, максимум – за появи перших характерних візуальних ознак. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vazhlyvyj-krok-dlya-vrozhajnosti-sonyashnyka-ta-soyi
Like
Цікаво
4
Подобається
1
Сумно
2
Нічого сказати
1

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН