Вчені вивели фіолетові томати з пігментом буряка

Вчені вивели фіолетові томати з пігментом буряка
Фото: з відкритих джерел

Дослідники Інституту біохімії рослин Лейбніца (IPB) у Галле, Німеччина, нещодавно створили фіолетові помідори методами генної інженерії. Для цього вони вставили в рослину гени, відповідальні за біосинтез бетаніну, і активували їх у дозрілих плодах.

Про це повідомляється на сайті університету.

У публікації повідомляється, що бетанін зазвичай не виробляється томатами, а видобувається з червоного буряка і використовується як природний харчовий барвник. Цей тип методів генної інженерії допомагає виробляти речовини у спеціально розроблених системах виробництва рослин. Це, безумовно, відіграватиме важливу роль у майбутньому, особливо для виробництва ліків. Виробництво вакцин та антитіл з рослин вже є дуже активною сферою досліджень.

Таким чином, основною метою цього дослідження було не створення нового сорту томатів для споживання, а скоріше вдосконалення методів генної інженерії, які набагато легше аналізувати шляхом виробництва чітко помітного пігменту. Рослини – це дуже ефективні, але й дуже складні виробничі системи. Вони мають велику кількість регуляторних механізмів, які іноді можуть уповільнювати весь процес біосинтезу речовини, що виробляється. 

«Ці складні механізми зворотного зв’язку ще недостатньо вивчені, – пояснив Сильвестр Марійоннет, провідний спеціаліст дослідження. – У цьому плані ще потрібно багато досліджень».

Навіть для бетаніну потрібно було багато планувати та коригувати рослини, щоб досягти бажаного рівня синтезу. Дослідники з Галле вставили три гени, необхідні для біосинтезу бетаніну, у рослини томатів, а також ввели кілька генетичних перемикачів, щоб активувати вставлені гени лише у плодах і точно в той же час під час дозрівання. Тим не менш, спочатку виробництво бетаніну в плодах було мізерним. Треба було вставити четвертий ген, який забезпечував би наявність важливої ​​речовини -попередника, щоб підтримувати вищий рівень біосинтезу пігментів. Так народилися темно -фіолетові томати, що містять навіть більше бетаніну, ніж червоний буряк.

Дослідження дало нову важливу інформацію про методи генної інженерії. 

Вчені стверджують, що ці томати також абсолютно безпечні та цінні для харчування.

Бетанін, як і багато пігментів, має сильну антиоксидантну дію. Фіолетові плоди також можуть бути джерелом бетаніну, харчового барвника. Перші спроби використання бетаніну з томатів для забарвлення йогуртів і лимонадів дали цікаві результати.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-otrymaly-fioletovi-tomaty-z-pigmentom-buryaka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН