Вчені вивели перший в світі сорт червоного шпинату

Вчені вивели перший в світі сорт червоного шпинату

Перший у світі справжній сорт червоного шпинату USDA Red винайдений Службою сільськогосподарських досліджень (Agricultural Research Service), повідомляє USDA, пише growhow.in.ua.

Як зазначається, шпинат завжди був відомий як зелений листовий овоч. Існують листові овочі, які часто називають червоним шпинатом, але насправді, це червоне листя амаранту, або інші рослини, такі як червона лобода, а не справжній шпинат. У наш час, на ринку вже є кілька справжніх «червоних» сортів шпинату, але у них червоний колір обмежений лише прожилками листя.

— Справжній червоний шпинат, такий як USDA Red, стане сплеском на ринку шпинату і може допомогти залучити людей до вживання шпинату в цілому, — сказав дослідник-генетик ARS Бейкьюань Моу, який розробив новий сорт.

USDA Red – це на півплощині тип шпинату з середньою швидкістю росту. Його листя в формі лопатей з загостреними кінчиками та пурпурно-червоними жилками та ніжками. Слід сказати, що цей сорт є результатом традиційної селекції.

Свій червоний колір шпинат USDA Red набуває шляхом бетаціаніна. Згідно з науковою літературою, бетаціанін є потужним антиоксидантом, який, значно знижує окислювальний стрес у пацієнтів і може навіть допомогти в запобіганні хронічних патологій, запалень і раку. Так, антиоксидантна здатність шпинату USDA Red була на 42 – 53% вище, ніж у інших сортів шпинату в п’яти тестах, проведених протягом трьох років.

— Бетаціанін є додатковою перевагою для рослини, яке і так вже насичене поживними речовинами, що робить шпинат справжньою« суперї-жею, — додав Моу.

ARS подала заявку на отримання сертифіката захисту сортів рослин для USDA Red, і агентство шукає партнера для ліцензування виробництва насіння для ринку.

— Зрештою, споживачі отримають доступ до нових овочевих продуктів, які будуть цікаві і корисні для них», — сказав Моу.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-vyvely-pershyj-v-sviti-sort-chervonoho-shpynatu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати