Вчені взялися надрукувати рибу без кісток — за допомогою водоростей, стовбурових клітин та струму

Вчені взялися надрукувати рибу без кісток — за допомогою водоростей, стовбурових клітин та струму
Фото: з відкритих джерел

Команда вчених приступила до розробки інноваційної технології вирощування філе риби без кісток з використанням водоростей та клітин морського окуня.

Проект під назвою “Algae2Fish” очолює доцент Фредеріко Феррейра з Інституту біоінженерії та біонаук Лісабонського університету. Фінансування взяла на себе неурядова організація, що займається сталим харчуванням, — Good Food Institute (GFI).

Вчені поставили собі за ціль виростити з клітин морського окуня справжнє філе з таким же зовнішнім виглядом, смаком і текстурою, що і звичайна риба — з тою ж поживністю та користю для організму. Але без кісток і не створюючи негативного впливу на навколишнє середовище. 

До того ж, у лабораторному окуні не буде ртуті чи мікропластику, які часто зустрічаються в морській рибі.

Для створення їстівних каркасів науковці використають 3D-друк, а сировину видобудуть з водоростей та інших рослин. 

Щоб поліпшити трансформацію стовбурових клітин риби в м’язи та жир, технологи застосують електричну стимуляцію. Потім їх можна буде використати у вигляді біочорнил для 3D-принтера. Разом з водоростями це допоможе створити волокнисту текстуру, притаманну риб’ячому філе.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-vzyalysya-nadrukuvaty-rybu-bez-kistok-za-dopomogoyu-vodorostej-stovburovyh-klityn-ta-strumu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати