Вчені з’ясували, як конопляний корм впливає на корів і їхнє молоко

Вчені з’ясували, як конопляний корм впливає на корів і їхнє молоко
Фото: з відкритих джерел

Європейські вчені провели дослідження з метою зрозуміти, чи можна використовувати на корм коровам марихуану, яка порівняно дешево вирощується та відрізняється високою поживною цінністю. Нині канабіс не вважається прийнятною кормовою добавкою для тварин у США чи Європі, оскільки вплив на корів та молоко ще повністю не досліджений.

Так, команда вчених під керівництвом Роберта Піпера виявила, що канабіноїди можуть проникати в молоко корів, яких годують коноплею. Дослідники годували 10 корів кормом з коноплею різної концентрації канабіноїдів (КБД) — сполук, які виявляють лікувальні властивості коноплі (не плутати з тетрагідроканабінолом, ТГК, який викликає дурманний ефект).

У перший тиждень вчені замінили лише частину кукурудзяного корму на корм із марихуани сорту Cannabis sativa з низьким рівнем КБД та ТГК (близько 0,3%) — і не помітили жодних особливих відмінностей у поведінці та надої корів.

Протягом наступних шести днів тварини їли виключно конопляний корм із великим вмістом КБД та ТГК. Вже в перші дні частота дихання і серцебиття корів упали, збільшились слиняві та носові виділення, вони активно позіхали та ворушили язиками, а їхні очі почервоніли. Деякі особини почали хитатися під час ходьби, а також завмирали в незвичайних позах, коли стояли на місці.

Через два дні після зміни раціону корови почали менше їсти, а їхні надої знизилися. Вчені поки що не можуть однозначно сказати, що до цього призвів вплив КБД чи те, що канабісний корм містить більше жирів, ніж корм з кукурудзи. Вони зазначають, що «найімовірніше» винен саме канабідіол, проте інші хімічні речовини корму також могли сприяти виникненню незвичайних симптомів у тварин.

Коли корови повернулися до свого звичайного раціону, їм знадобилося два дні, щоб зміни у поведінці повністю зникли. Однак у молоці можна було виявити ТГК і КБД навіть через вісім днів після зміни раціону.

Автори дослідження припускають, що такий корм може мати певний вплив на здоров’я людини, проте поки що незрозуміло, чи буде викликати дурманний ефект молоко з ТГК.

Довідка. Наразі у світі відомо понад 50 тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Коноплі в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невіднятною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vcheni-zyasuvaly-yak-konoplyanyj-korm-vplyvaye-na-koriv-i-yihnye-moloko
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН