Величезні запаси зерна та логістика є найбільшими ризиками для українських аграріїв

Величезні запаси зерна та логістика є найбільшими ризиками для українських аграріїв
Фото: з відкритих джерел

Найбільший внутрішній ризик для українського сільського господарства – це величезні запаси, вважає Сергій Феофілов, засновник аналітичної агенції УкрАгроКонсалт.

Про це пише propozitsiya.com.

Цього року врожаї зернових культур, ймовірно, будуть вищими, ніж очікувалося спочатку. Найкращий експортний коридор перекрито, і українські експортери змушені шукати нові транспортні маршрути.

«В Україні традиційно протягом багатьох років українські фермери майже всю свою діяльність фінансують із власної кишені, за рахунок власних фінансових ресурсів у пропорції не менше 70-80%. Якщо внутрішні ціни падають, то здатність українських аграріїв фінансувати свою діяльність також різко знижується», – пояснив Феофілов

Тому через низькі ціни та низьку рентабельність українські аграрії можуть скоротити закладені площі під озимі культури.

Наступною загрозою для українського сільського господарства Сергій Феофілов вважає зростання витрат на логістику. Експорт через транзитні країни продовжується і не був заборонений, але, наприклад, власники суден, що перевозять зерно на Дунаї, сплачують вищі витрати за ризик, і ці витрати переносяться на фрахтові ставки, тому вони збільшуються, а доходи фермерів зменшуються.

«Що стосується можливостей, які зовсім не є неочікуваними, то я хочу сказати, що вони пов’язані з ризиком. Якщо внутрішні ціни низькі, рентабельність внутрішньої переробки зростає. Тобто нові інвестиції можуть з’явитися в окремих галузях української переробної промисловості, наприклад, у борошномельній, виробництві рослинних олій, особливо соняшникової. Дуже можливі нові інвестиції в переробку кукурудзи для виробництва різних сиропів, крохмалю, етанолу з кукурудзи», – розповів про перспективи аграрного ринку Сергій Феофілов.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/velychezni-zapasy-zerna-ta-logistyka-ye-najbilshymy-ryzykamy-dlya-ukrayinskyh-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати