Веревський продає Хорольський елеватор: є дозвіл АМКУ

Веревський продає Хорольський елеватор: є дозвіл АМКУ
Фото: з відкритих джерел

Агробізнесмен Андрій Веревський (Kernel Holding) продає Хорольський елеватор у Полтавській області. Про це повідомив Антимонопольний комітет, пише LIGA.Бізнес.

9 травня АМКУ надав дозвіл на придбання частки розміром понад 50% у статутному капіталі ТОВ “Хорольський елеватор” фірмі під назвою “Лонмар”, яка належить Катерині Лодбі з Миколаєва.

Два роки тому Лонмар придбав інший елеватор Веревського – ТОВ “Сібкор елеваторна компанія Галещина” у Полтавській області.

Катерина Лодба – власниця кількох агропромислових та складських компаній, в основному в Миколаївській області. Серед них – ТОВ “Агрофірма Вісла”, ТОВ “Злагода”, ТОВ “Гребінківське хлібоприймальне підприємство”, ТОВ “Гребінківський зернопродукт”, ТОВ “Харт комплекс”, СТОВ “Агрофірма Україна”.

Агрохолдинг “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) і її експорту (близько 12%). Є одним з найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, вирощує агропродукцію та реалізує її.

Чистий прибуток “Кернела” за 2023 ФР становив 299 млн дол, тоді як попередній рік компанія завершила із чистим збитком 41 млн дол. Виручка агрохолдингу за 2023 ФР скоротилася на 35% – до 3,455 млрд дол, проте EBITDA зросла в 2,5 раза – до 544 млн дол.

За перше півріччя 2024 ФР чистий прибуток “Кернела” впав у 3,6 раза проти першого півріччя 2023 ФР – до 102 млн дол, а EBITDA – удвічі, до 223 млн дол за зниження виручки на 16% – до 1,59 млрд дол.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/verevskyj-prodaye-horolskyj-elevator-ye-dozvil-amku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1