Верховна Рада на три роки продовжила приватизацію земельних паїв

Верховна Рада на три роки продовжила приватизацію земельних паїв
Фото: з відкритих джерел

Верховна Рада продовжила до 1 січня 2028 року строк, до якого потрібно приватизувати земельні паї. Таке рішення підтримали 243 народні депутати, законопроєкт №11150 ухвалений в цілому у середу, 22 травня.

Закон №899-IV про земельні паї передбачає, що до 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності на свої земельні ділянки. Якщо людина цього не зробить, ділянки будуть визнані безхазяйними й передані на підставі рішення суду у комунальну власність територіальної громади, де вони розташовані.

Депутати вирішили, що в умовах повномасштабної війни, коли значна частина населення України виїхала за кордон, а частина території країни потрапила під окупацію, доцільно продовжити цей строк.

Ухвалений закон також продовжує до 2026 року пілотний проєкт, який дозволяє сертифікованим інженерам-землевпорядникам вносити до Державного земельного кадастру відомості про земельні ділянки. Його реалізацію також фактично зірвала війна, і землевпорядники почали отримувати статус кадастрових реєстраторів лише у кінці вересня 2023 року.

Як наслідок, замість двох років пілотний проєкт тривав два проміжки часу тривалістю кілька місяців. Цього недостатньо для того, щоб визначити ефективність експерименту.

Джерело: biz.liga.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/verhovna-rada-na-try-roky-prodovzhyla-pryvatyzacziyu-zemelnyh-payiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати