Верховная Рада приняла законопроект об упрощении присоединения к электросетям

Верховная Рада приняла законопроект об упрощении присоединения к электросетям

15 липня парламент прийняв у другому читанні законопроект №5009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж». До його розробки активно долучились експерти заснованого ВАР аналітичного центру «Розумна країна», передає прес-служба ВАР.

Це важливий для агросектору законопроект, оскільки агропідприємства могли роками чекати на отримання дозволу приєдатися до електричних мереж.

Документ містить прогресивні норми, спрямовані на спрощення та прискорення процесу приєднання до електромереж.
Зокрема:

– спрощення процедури відведення земельних ділянок на будівництво ліній електропередач, що у свою чергу сприятиме пришвидшенню підключення споживачів до електромереж

– утворення єдиного вікна для подання і погодження проектної документації для будівництва електричних мереж. Електронна система сприятиме прискоренню документообігу та унеможливить маніпуляції з документами.

Також перед другим читанням прийнято важливі поправки, запропоновані ВАР, які спрямовані на підвищення відкритості обленерго та їх підзвітності контролюючим органам та громадськості.

Тепер, зокрема, обленерго зобов’язані встановлювати спеціальні системи на свої підстанції, які передаватимуть у реальному часі їх завантаженість. Тобто, стане доступною інформація, скільки потужності є вільною. Це прибирає корупційну складову, коли за відсутності такої інформації підключення могли відбуватись вибірково та за “винагороду”. Адже раніше неможливо було перевірити безпідставність відмов приєднання до електромереж. 

Також обленерго тепер мають публікувати звіти про усі закупівлі на своїх сайтах, чого не було раніше – обленерго не підпадали під дію закону про публічні закупівлі, роблячи їх на власних майданчиках. 

Разом з тим, залишились неврахованими важливі пропозиції ВАР, спрямовані на захист інтересів споживача, зменшення тягаря комуналки, прозорості тарифів обленерго, посилення контролю за використанням коштів споживачів, покращення сервісу енергетичних компаній тощо.

Аби дані зміни були втілені на ринку електроенергії, експерти ВАР вже готують новий законопроєкт, норми якого покликані реалізувати перераховані ініціативи.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/verhovnaya-rada-prinyala-zakonoproekt-ob-uproshchenii-prisoedineniya-k-elektrosetyam
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН