Ветеранів та жінок планують навчати аграрним спеціальностям
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з представниками Міжнародної організації праці. У зустрічі взяли участь директорка Офісу Міжнародної організації праці в Україні Аїда Ліндмайер, керівник відділу виробництва, гірничодобувної промисловості та енергетики Міжнародного бюро праці Каспер Едмондс, заступниця Міністра Оксана Осьмачко.
Сторони обговорили питання можливих напрямів співробітництва. Зокрема, щодо перекваліфікації та навчання дорослого населення – ветеранів, жінок – аграрним спеціальностям на базі профтехучилищ.
Віталій Коваль розповів, що у зв’язку з воєнною агресією росії тимчасово втрачено близько 20% територій, з яких 27 % – сільськогосподарські землі. Також у ЗСУ служать близько 200 тисяч аграріїв. При цьому прямих і суміжних місць в агросекторі – 5 млн, а дотичність до галузі має 14 млн людей.
«Агросектор – не лише виробнича індустрія, а гарантія соціальної стабільності і сталості на селі. Уряд прийняв Стратегію розвитку сільського господарства 2030, яка розроблялася на основі спільної аграрної політики ЄС. На базі цієї Стратегії можна розробити план працевлаштування людей у сільських територіях через їхню перекваліфікацію. В агросекторі сьогодні не вистачає ветеринарних спеціальностей, механізаторів, агрономів. Необхідно перезавантажити практично-навчальні центри, щоб у стислі терміни підготувати нових фахівців», – зазначив Віталій Коваль.
Міністр повідомив: до 1 грудня агроасоціації сформують реальні потреби в спеціальностях для сільськогосподарського сектору.
Зі свого боку представники Міжнародної організації праці запропонувати розробити на базі Стратегії розвитку агросектору 2030 стратегію працевлаштування в сільських територіях. Стратегія буде направлена на кваліфікацію, тренування населення на базі української профтехосвіти. Також буде розглянута можливість інвестування в українські навчальні заклади, щоб перекваліфіковувати доросле населення в короткі терміни.
Також сторони обговорили ризики для працівників агросектору в умовах війни та наголосили на важливості тренінгових сесій щодо правил поводження з мінами на полях та іншими ризиками, які можуть шкодити життю. Крім того, розглянули питання старіння фермерів, яке турбує всю Європу. Зокрема, яким чином можна зацікавити молодь в тому, щоб вона була мотивована піти від шуму та тривог у місті в сільську місцевість і розвивати фермерство.
Довідково. Міжнародна організація праці (МОП) (International Labour Organization) – спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй (ООН), заснована у 1919 році для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці. Україна є членом МОП з 1954 року. Ключовим елементом співпраці України з Міжнародною організацією праці є реалізація Програми гідної праці, яку було підписано у 2012 році. Основною метою цієї програми є сприяння гідній праці як ключовому фактору продуктивності та важливому елементу розвитку соціально-трудової галузі в Україні.