Відміна спрощеного маркування допоможе позбутися контрабанди та гуманітарки на полицях

Відміна спрощеного маркування допоможе позбутися контрабанди та гуманітарки на полицях
Фото: з відкритих джерел

У перші тижні війни урядом було введено спрощений порядок маркування продуктів, які надходили в Україну як гуманітарна допомога.

Це полегшило  процедури ввезення і у складний час допомогло налагодити торгівлю харчовими продуктами, забезпечивши населення необхідним. Про це заявив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.

З часом, по суті вже з квітня, підприємства харчової галузі увійшли в робочий режим, налагодили логістику, а виробники повністю забезпечили ринок необхідним обсягом продукції.

Однак, почали проявлятися і негативні наслідки введеного порядку: безсоромним ділкам стало легше ввозити контрабанду і навіть ставити на полиці продукти, що надійшли в країну як гуманітарна допомога і мали безкоштовно роздаватися людям в постраждалих регіонах. Масштаб цього явища ставав таким, що ця продукція вже почала створювати додаткову конкуренцію вітчизняним виробникам, які в цей час намагалися зберегти виробництво і забезпечували наш ринок всім необхідним.

Тому галузеві об’єднання харчової промисловості звернулися до Уряду з проханням про відміну цього положення. 19 серпня Кабміном було прийнято постанову про скасування дозволу реалізації імпортованих харчових продуктів, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної.

Хотілося б, щоб ситуація на нашому харчовому ринку все ж таки постійно відслідковувалася призначеними для цього державними органами і рішення про необхідні зміни приймалися цими органами оперативно, на основі їх власних спостережень, без очікування сигналів від вітчизняних підприємств. Кожен має робити свою справу. Особливо зараз.

Джерело: infagro.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vidmina-sproshhenogo-markuvannya-dopomozhe-pozbutysya-kontrabandy-ta-gumanitarky-na-polyczyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН