УЗ відновила онлайн-продажі квитків на поїзди після кібератаки

Акціонерне товариство «Українська залізниця» 27 березня відновило онлайн-продажі квитків на поїзди після масштабної кібератаки, яка торкнулася сервісу. Наразі функціонує лише базовий функціонал послуги, проте користувачі все ще стикаються з труднощами, зокрема неможливістю увійти в додаток, забронювати місце або здійснити оплату.
Про це розповідає AgroReview
У пресслужбі УЗ повідомили, що сайт і додаток вдалося відновити за 89 годин безперервної роботи після безпрецедентної атаки на ключові операційні системи залізниці. Однак, попереджають про можливі тимчасові технічні перебої через пікові навантаження на сервіс.
Оновлена інформація про сервіс УЗ
Оголошуючи про відновлення роботи сервісу, в компанії наголосили, що наразі доступний лише продаж і повернення квитків на всі напрямки на глибину 20 діб. Пасажирів закликали врахувати, що система працює з підвищеним навантаженням, оскільки тисячі користувачів одночасно подають запити. УЗ додала, що уважно слідкує за цим і оперативно реагує, щоб забезпечити стабільність сервісу. Громадян просять ставитися з терпінням і розумінням, якщо щось не працює миттєво.
Актуальна інформація на 08:00 27 березня:
- У додатку УЗ доступні функції придбання та повернення квитків;
- Пільгові квитки поки можна оформити лише у касах, які працюють у посиленому режимі;
- Продаж квитків у касах продовжено за правилом «дві доби» – тільки на поточний та наступний день, щоб уникнути скупчення людей на вокзалах;
- Продаж квитків на більш віддалені дати у касах наразі недоступний (військовослужбовці та маломобільні пасажири можуть скористатися цим правилом);
- Інші функції додатку ще відновлюються, що потребує деякого часу.
Можливість придбання квитків за кордоном
Для пасажирів, які перебувають за кордоном, у період повної стабілізації додатку УЗ доступна можливість придбання квитків з/до України у міжнародних квиткових касах залізниць Польщі (PKP Intercity), Угорщини (MÁV Start), Австрії (ÖBB), Словаччини (ZSSK), Молдови (CFM) та Чехії (RegioJet). Продаж квитків іноземними залізницями здійснюється на всю глибину продажу, залежно від наявності вільних місць.
“Попри постійні атаки ворога на інфраструктуру – офлайн і онлайн – ми продовжуємо рух та стаємо ще сильнішими. Також не допущено витоку жодної сенситивної інформації”, – підкреслили в УЗ.
Залізничники, фахівці кібердепартаменту Служби безпеки України, CERT-UA при Держспецзв’язку та інші партнери працюють над відновленням усіх інших сервісів, насамперед тих, які стосуються клієнтів.
«Наші вокзали та каси продовжують працювати у посиленому режимі по всій країні для підстраховки, а поїзди – як і всі дні до цього – курсують за розкладом. Дякуємо за терпіння та підтримку!» – зазначили в УЗ.
Нагадаємо, технічний збій в IT-системі «Укрзалізниці» стався 23 березня, через що онлайн-сервіси тимчасово припинили свою роботу. Для зручності пасажирів залізничні каси на вокзалах було посилено додатковими працівниками, а начальникам поїздів було надано дозвіл оформлювати проїзд у термінових випадках. Компанія додала додаткові вагони до ряду поїздів у популярних напрямках. Через квитковий колапс було впроваджено компенсації для пасажирів.