Відсутність України на ринку цибулі ЄС позначилась на цінах

Відсутність України на ринку цибулі ЄС позначилась на цінах
Фото: з відкритих джерел

Пропозиція цибулі ріпчастої у Європі скоротилась на 40% через зниження урожаю та випадіння України з ринку. Це значно підняло ціни на овоч.

Про це розповів голова Асоціації виробників цибулі Кастилії-Ла-Манчі (Іспанія) Луїс Фернандо Рубіо, пише FreshPlaza.

Він зазначив, що посівні площі під цибулею, врожайність і калібри знизилися в усіх виробничих зонах Європи. Вихід України з ринку через війну також мав помітний вплив і призвів до зниження пропозиції цибулі нижче норми.

«За останні роки посівні площі цибулі в Україні значно зросли, випередивши навіть Іспанію, тому її відсутність на ринку відчувається дуже сильно. Її цибуля поставлялася на ринки Східної Європи та Азії й мала хорошу якість луски і смак», — зауважив  Луїс Фернандо Рубіо.

Він додав, що цього року крупнокаліберна цибуля коштує від 35 до 37 євроцентів за кілограм, а середнього калібру — від 25 до 30 на відміну від торішніх 8-10 євроцентів за кілограм.

«Минулого року ціни не дозволяли покрити витрати на виробництво, але цього року це поки що можливо. Лише за рік собівартість виробництва кілограма цибулі підскочила до 25 центів», — сказав представник асоціації, додавши, що великої цибулі майже немає.

Нагадаємо, обмежена пропозиція ріпчастої цибулі на українському ринку провокує стрімке зростання цін у даному сегменті. Українські фермери готові відвантажувати цибулю не дешевше за 22-27 грн/кг ($0,60-0,74/кг).

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vidsutnist-ukrayiny-na-rynku-czybuli-yes-poznachylas-na-czinah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати