Війна не перепона: експорт молочних продуктів є найвищим за останні роки

Війна не перепона: експорт молочних продуктів є найвищим за останні роки
Фото: з відкритих джерел

Не зважаючи на сезонне скорочення експортних продажів, поставки молочних продуктів у 2022 році залишаються найвищими за останні роки.

Світові ціни на молочні продукти падають п’ятий місяць поспіль, що обумовлено низкою факторів.

Найперше, – це різке скорочення імпорту з боку найбільшого споживача молочних продуктів, Китаю, який веде жорстку анти-ковідну політику. По-друге, ослаблення споживчих настроїв в країнах Європи на фоні високих цін на продукти харчування. І звісно ж, російська війна проти України, що суттєво вплинула на ріст собівартості виробництва як молока, так і молочних продуктів.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Так, за даними Світової продовольчої організації (FAO), Індекс цін на молочні продукти в листопаді опустився ще на 1,2% в порівнянні із жовтнем і склав 137,5 в. п. Зниження індексу спостерігається п’ятий місяць поспіль. Проте, його значення залишається все ще на 9,2% вище показників 2021-го року.

Український молочний ринок наразі напряму залежить від тенденцій світового ринку, що ми й спостерігаємо останні місяці. Щоправда, в період липня-вересня, підтримку вітчизняному експорту склала конкурента ціна української молочної продукції на європейському ринку, який виступає основним «торгівельним майданчиком» для вітчизняного набілу.

Так, за оціночними даними у листопаді молокопереробні заводи експортували молочної продукції на загальну вартість 23,92 млн дол, що на  6% менше, ніж у жовтні та все ж на 47,3% перевищує показники листопада минулого року. За одинадцять місяців на зовнішні ринки вдалось поставити на 50% більше молочної продукції ніж торік — всього на 235,8 млн дол. 

Саме цей факт став вагомою підтримкою у стримуванні падіння цін на молоко в період війни. Ба більше, цей період став стимулом для багатьох молокопереробних заводів працювати на європейському ринку та підтверджувати якість своєї продукції отримуючи «єврономери».

Суттєвою підтримкою в налагодженні експорту української молочної продукції до ЄС стало тимчасове скасування Радою ЄС мит і зборів з українського експорту, що спрямовується на європейський ринок з метою допомоги відновленню українського бізнесу, який постраждав унаслідок російської агресії. Згідно рішення, лібералізація торгівлі набула чинності з 04 червня 2022 року і має тривати до 05 червня 2023 року.

АВМ від імені  молочної спільноти України дякує за цей крок підтримки та наголошує, що в умовах енергетичного тероризму росії проти України та вражаючий рівень прямих і непрямих втрат аграрної галузі через російську агресію, галузь край потребує продовження таких спрощених умов торгівлі щонайменше на 5-10 наступних років. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vijna-ne-perepona-eksport-molochnyh-produktiv-ye-najvyshhym-za-ostanni-roky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати