VITAGRO технічно готова до експорту українського біометану в Європу

VITAGRO технічно готова до експорту українського біометану в Європу
Фото: з відкритих джерел

ГК VITAGRO вже інвестувала 6 млн євро в будівництво біометанового заводу і готова до експорту біометану в Європу. Проєкт генеруватиме 3 млн м³ біометану, повідомила пресслужба компанії.

Як уточнюється в повідомленні, крім виробництва біометану, завод планує отримувати органічні добрива – річний обсяг їх виробництва становитиме понад 80 тис. тонн, що дасть змогу зменшити внесення мінеральних добрив на площі 1500 га і замістити імпорт мінеральних добрив.

При цьому, крім переробки відходів тваринництва та рослинництва, біометановий проєкт створює додану вартість, що диверсифікує аграрний бізнес та розширює експортні канали збуту для українських виробників.

«Однак на шляху повноцінної реалізації проєкту стикаємося з проблемою неврегульованості з боку законодавства. Відсутність відповідного закону щодо розблокування експорту біометану призвело до закриття заводів та звільнення висококваліфікованих працівників. Така ситуація вже негативно вплинула на інші компанії, які планували інвестувати в цей ринок», – підкреслюють у компанії.
Як вважають у ГК VITAGRO, для того, щоб виправити негативні наслідки та забезпечити стабільний розвиток біометанової галузі в Україні, необхідно негайно прийняти в другому читанні відповідний законодавчий документ (законопроєкт про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану №9456).

«Це дозволить знову набрати працівників, які мають уже досвід і будівництва, і управління подібними проєктами, і створити умови для подальшого розвитку цієї перспективної галузі», – резюмується в повідомленні.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vitagro-tehnichno-gotova-do-eksportu-ukrayinskogo-biometanu-v-yevropu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати