Віталій Коваль зустрівся з представниками FAO
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль провів онлайн-зустріч з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (англ. Food and Agriculture Organization, FAO). Зокрема, з регіональним керівником програми FAO для Європи та Центральної Азії Раймундом Йеле та новопризначеним головою Офісу FAO в Україні Мохаммедом Азукою.
Сторони обговорили потреби українського аграрного сектору, зокрема, на прифронтових територіях, підтримку агропереробки, а також сприяння в процесі адаптації до європейських вимог.
Віталій Коваль привітав Мохаммеда Азуку з призначенням і подякував FAO за допомогу українським фермерам. За його словами, він уже чув від них багато позитивних відгуків про допомогу FAO.
«Сьогодні Україна забезпечує продовольчу безпеку у всьому світі. Виклики, які стоять перед нами – великі. Переконаний, що з енергією та бажанням працювати FAO ми визначимо пріоритети та продовжимо підтримувати агросектор», – зазначив Віталій Коваль.
Міністр агрополітики наголосив один з пріоритетів міністерства – перехід на глибинну переробку сировини для виробництва продукції з доданою вартістю. А також підтримка аграріїв на прифронтових територіях. Він особисто відвідав Запорізьку та Дніпропетровську області, тому знає про їхні потреби. Зокрема:
- зберігання врожаю в мобільних рукавах, бо ворог зруйнував інфраструктуру;
- забезпечення фермерів генераторами. Вже є запит на 500 генераторів;
- компенсація за фортифікаційні спорудження на сільськогосподарських землях;
- обслуговування кредитів для підприємців, які втратили майно або чиє майно залишилися на тимчасово окупованих територіях.
Ще один з напрямів Мінагрополітики – допомога ветеранам перекваліфікуватися та оволодіти професіями в сільському господарстві. Це, зазначив Віталій Коваль, сприятиме їхній соціальній адаптації та допоможе компенсувати робочі місця в агросекторі.
Крім того, за його словами, важлива і підтримка аграріїв з процесом адаптації до європейських вимог. На переконання Віталія Коваля, перехід повинен бути поступовим. Щоб фермери могли запровадити нові європейські стандарти у виробництві продукції.
В свою чергу Раймунд Йеле та Мохаммед Азука запевнили у подальшій підтримці українських фермерів, відзначивши, що бачення Мінагрополітики та FAO щодо відновлення та розвитку агросектору співпадають. За їхніми словами, FAO з початку повномасштабного вторгнення активно підтримує аграріїв. Зокрема, що стосується допомоги з розмінування сільськогосподарських земель, забезпечення генераторами та надання рукавів для тимчасового зберігання врожаю на прифронтових територіях. Вже сформований запит на 7 тисяч рукавів для зберігання 1,4 млн тонн зерна.