Вітчизняна м’ясопереробка використовує українську сировину: імпорт свинини залишається малопомітним

Вітчизняна м’ясопереробка використовує українську сировину: імпорт свинини залишається малопомітним
Фото: з відкритих джерел

Надходження імпортної свинини у лютому було жвавішим ніж місяцем раніше, констатують аналітики Асоціації «Свинарі України».

За попередніми даними митної статистики обсяги імпорту свинини (УКТ ЗЕД 0203) у лютому склали 443 т, що утричі більше за рекордно низькі надходження у січні.

«Середня митна вартість завезеного у лютому кілограма свіжої, охолодженої та мороженої свинини склала 2,4 дол. США проти 2,73 дол. США місяцем раніше. Зниження митної вартості сировини на 12% дозволило втричі збільшити обсяги надходження свинини з-за кордону, порівняно з попереднім місяцем, проте вони залишаються малопомітними на ринку. Так, сукупний імпорт з початку року не перевищує 600 т, що у 4,5 рази менше за кількість імпортованої свинини у січні–лютому 2023-го», — зауважують в АСУ.

«Хоча середня лютнева ціна закупівлі свинини на внутрішньому ринку була трохи вищою ніж у січні, ослаблений рівень котирування на м’ясну сировину вітчизняного виробництва створює „природній” економічний бар’єр для імпортної. Це на тлі різноспрямованого руху цін на свинину в Україні та країнах ЄС обумовлює слабшу активність імпортерів м’яса та їх вимушену переорієнтацію на дешевшу продукцію. Натомість, вітчизняна м’ясопереробка використовує українську м’ясну сировину, менше покладаючись на закордонну», — коментують аналітики Асоціації.

В аналітичному відділі АСУ також відзначають, що експорт свинини склав близько 300 т чи 764 тис. дол. США у валютному вираженні. Незважаючи на те, що основним ринком збуту, як і торік, залишається ОАЕ, оператори поступово «прощупують» інші напрямки: зокрема, у січні «пробну» поставку здійснили до Південної Кореї. Щодо географії постачальників імпортної свинини, то основними беззмінно залишаються Бельгія, Данія, Нідерланди та Канада

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vitchyznyana-myasopererobka-vykorystovuye-ukrayinsku-syrovynu-import-svynyny-zalyshayetsya-malopomitnym
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати

    27 Липня

    В Україні видали перші ліцензії на виробництво крафтового алкоголю для малих підприємств

    Сівалка Väderstad Spirit 600С: активне притисне зусилля сошників та бокових секцій

    Дефіцит пропозиції тепличного огірка спровокував зростання цін

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    БІЛЬШЕ НОВИН