Вітчизняна м’ясопереробка використовує українську сировину: імпорт свинини залишається малопомітним

Вітчизняна м’ясопереробка використовує українську сировину: імпорт свинини залишається малопомітним
Фото: з відкритих джерел

Надходження імпортної свинини у лютому було жвавішим ніж місяцем раніше, констатують аналітики Асоціації «Свинарі України».

За попередніми даними митної статистики обсяги імпорту свинини (УКТ ЗЕД 0203) у лютому склали 443 т, що утричі більше за рекордно низькі надходження у січні.

«Середня митна вартість завезеного у лютому кілограма свіжої, охолодженої та мороженої свинини склала 2,4 дол. США проти 2,73 дол. США місяцем раніше. Зниження митної вартості сировини на 12% дозволило втричі збільшити обсяги надходження свинини з-за кордону, порівняно з попереднім місяцем, проте вони залишаються малопомітними на ринку. Так, сукупний імпорт з початку року не перевищує 600 т, що у 4,5 рази менше за кількість імпортованої свинини у січні–лютому 2023-го», — зауважують в АСУ.

«Хоча середня лютнева ціна закупівлі свинини на внутрішньому ринку була трохи вищою ніж у січні, ослаблений рівень котирування на м’ясну сировину вітчизняного виробництва створює „природній” економічний бар’єр для імпортної. Це на тлі різноспрямованого руху цін на свинину в Україні та країнах ЄС обумовлює слабшу активність імпортерів м’яса та їх вимушену переорієнтацію на дешевшу продукцію. Натомість, вітчизняна м’ясопереробка використовує українську м’ясну сировину, менше покладаючись на закордонну», — коментують аналітики Асоціації.

В аналітичному відділі АСУ також відзначають, що експорт свинини склав близько 300 т чи 764 тис. дол. США у валютному вираженні. Незважаючи на те, що основним ринком збуту, як і торік, залишається ОАЕ, оператори поступово «прощупують» інші напрямки: зокрема, у січні «пробну» поставку здійснили до Південної Кореї. Щодо географії постачальників імпортної свинини, то основними беззмінно залишаються Бельгія, Данія, Нідерланди та Канада

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vitchyznyana-myasopererobka-vykorystovuye-ukrayinsku-syrovynu-import-svynyny-zalyshayetsya-malopomitnym
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати