Вітчизняні хлібзаводи перейшли на дешеве житнє борошно з Білорусі

Вітчизняні хлібзаводи перейшли на дешеве житнє борошно з Білорусі

Зарубіжний продукт дуже активно розширює зону своєї присутності в Україні і тому має колосальний вплив на наш ринок, вважає Тимур Солонський, директор компанії «Трест-С».

Він пояснює, що в Білорусі, як і раніше спостерігається дефіцит жита та продуктів його переробки. Тому їм вигідніше експортувати борошно, ніж продавати його на місцевому ринку або збувати жито на корми.

Читайте також: В Україні впало виробництво борошна

«Природно, що активне надходження білоруського житнього борошна стримує підвищення його вартості в Україні, а значить, не дозволяє переробникам озвучувати більш високі закупівельні ціни на сировину і тим самим стимулювати аграріїв вирощувати жито», — розповідає Солонський в інтерв’ю «АПК-Інформ».

У 80% випадків хлібзаводи і пекарні воліють закуповувати борошно з Білорусі, а українське беруть за залишковим принципом. Швидше для підстраховки у разі виникнення форс-мажору чи затримок при перетині кордону вантажем з Білорусі.

При цьому виробник вважає, що саме по собі білоруське житнє борошно не є брендовим видом продукції. Тут питання виключно в ціні.

Джерело: agroday.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vitchyznyani-hlibzavody-perejshly-na-desheve-zhytnye-boroshno-z-bilorusi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати