Влада придумала схему для відкриття ринку землі іноземцям

Влада придумала схему для відкриття ринку землі іноземцям
Фото: з відкритих джерел

Українські аналітики проаналізували ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо надання множинного громадянства українцям за кордоном — це «тиха» юридична схема з відкриття ринку землі для іноземців з українським «присмаком». Вони кажуть, що все це робиться для того, аби дозволити іноземцям купувати українську землю.

Про це пише agropolit.com.

Це випливає з аналізу законопроекту 6368 «Про громадянство України» про підстави та порядок набуття та припинення громадянства України» та стосовно його законопроєктів.

Окрім законопроєкту 6368 «Про громадянство України», Президент подав до парламенту ще кілька дотичних законопроєктів, які мають забезпечити чистоту законодавчих намірів щодо громадянства.

“Це така спроба легалізувати іноземний капітал на внутрішньому ринку землі для придбання сільськогосподарських паїв. Ми ж пам’ятаємо, що за законом 552-IX право власності на землю отримали громадяни України; юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади; територіальні громади та держава. З 1 липня 2021 року землю почали купувати фізособи (100 га в одні руки), а з 1 січня 2024 року до кола покупців додаються юридичні особи, які на рівні з фізичними особами отримають однакову земельну «стелю» – 10 тис. га в одні руки. Ухвалення закону 6368 про множинне громадянство для іноземців, які є етнічними українцями, автоматично відкриває доступ для іноземного капіталу. Адже не існує наразі юридичних перепон, які б забороняли придбання с/г землі «етнічним українцям-іноземцям» з новою українською пропискою (при цьому ми досі не розуміємо, чи збережеться у них якесь інше громадянство). Крім того, їм же ніхто не заборонить і створювати українські юридичні компанії. Тобто це схоже на добре продуману «тиху» схему заведення іноземного капіталу під придбання землі. Було би логічним встановити на певний час мораторій, наприклад, 5 років для таких громадян для придбання сільськогосподарської землі. це дозволить зберегти чистоту намірів етнічних українців і забезпечить їх реальне бажання працювати на землі, а не втілить на практиці ефект швидких спекулятивних інветицій. Ми ж бачимо, що світові ринки капіталів перегріті вільними грішми, які потрібно кудись вигідно вкласти. Земля, а відтак і продовольство, – хороший варіант для цього», – йдеться у матеріалі видання.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vlada-prydumala-shemu-dlya-vidkryttya-rynku-zemli-inozemczyam
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати