Власник бренду Фрекен БОК запускає унікальне виробництво чаю вартістю $20 млн

Власник бренду Фрекен БОК запускає унікальне виробництво чаю вартістю $20 млн
Фото: з відкритих джерел

Українська компанія «Біосфера», яка є найбільшим виробником і дистриб’ютором товарів для дому та особистої гігієни в країні, запустила на Дніпропетровщині новий цех з виробництва чорного, зеленого чаю та їх міксів.

Згідно з повідомленням Міністерства економіки, вартість проєкту оцінюється в $20 млн. Частково для його фінансування компанія скористалася державною кредитною програмою “5-7-9”. 

За словами Андрія Здесенка, засновника та СЕО «Біосфери», який особисто керував фудпроєктом, тільки в обладнання, реконструкцію цеху та оборотний капітал інвестували 3 млн євро. 

“У найближчі 2 роки інвестиції зростуть до 10 млн”, – повідомив він на своєму Facebook. 

Виробництвом чаю займається окремий підрозділ – Cupsoul. “Це – окремий напрямок з незалежним офісом. Ідеологія та філософія повністю відрізняється від нашого основного бізнесу”, – говорить автор проєкту.

“У червні минулого року я дізнався, що близько 50% українського ринку чаю зазнає кардинальних змін, викликаних війною. Товари російських дочірніх компаній практично пішли з українських полиць, а декілька українських виробництв, на жаль, були зруйновані війною, – згадує Здесенко. – Це був потужний каталізатор до дій. Вже 28 червня я відвідав виробництво номер один в Італії, а рівно через місяць, 28 липня, ми разом  із технічним директором та керівником виробництва визначили всі параметри та комплектацію обладнання й уклали договір”.

Переговори були непростими, бо Україна уже знаходилася у стані повномасштабної війни. А сама “Біосфера” була невідомим гравцем на ринку чаю.

“Мені вартувало великих зусиль та репутації, щоб переконати не тільки продати нам обладнання, а й надати безпрецедентні умови по вартості та строкам. Для такого складного устаткування мінімальний час виготовлення складає 6-9 місяців, а для нас дві лінії були готові менше ніж за чотири”, – поділився Здесенко.

За його словами, 28 листопада технічні спеціалісти “Біосфери” розпочали приймання обладнання та навчання в Італії. Вони ж робили й запуск виробництва з підтримкою італійських фахівців через ZOOM. 

Зараз проєкт Cupsoul розпочав випуск чаю під брендом Graff. Там розповідають, що сировина для виробництва прямим постачанням завозиться з Індії, Кенії, Китаю та Шрі-Ланки.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vlasnyk-brendu-freken-bok-zapuskaye-unikalne-vyrobnycztvo-chayu-vartistyu-20-mln
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати