Власник “Молочного альянсу” пояснив, чому польський сир дешевший за вітчизняний

Власник “Молочного альянсу” пояснив, чому польський сир дешевший за вітчизняний
Фото: з відкритих джерел

В Україні сильно подорожчало молоко, що робить продукти перероблення, зокрема сир, дорожчими, ніж у Європейському Союзі. Про це в інтерв’ю Delo.ua сказав співвласник “Молочного альянсу” (“Яготинське”, “Пирятин” та “Славія”) Сергій Вовченко.

“По сиру з ЄС конкурувати важко. Ми купуємо літр базисного молока за 18 грн/літр з ПДВ. На кілограм сиру треба 10 кг молока, тобто тільки сировина коштує 180 грн, а в структурі витрат це 60%. Додаємо ще 40% і отримуємо собівартість сиру у 240 грн/кг. Сир має ще дозріти в камері з відповідною температурою і вологістю повітря, його треба порізати та розфасувати, це теж гроші. Ми закладаємо рентабельність сиру в 10% і даємо ритейлеру знижку для кращої оборотності товару. З накруткою торговельної мережі звичайний український сир коштуватиме 300 грн/кг, тоді як польський лежить на полиці по 250 грн/кг”, – сказав бізнесмен.

У кисломолочних і незбираномолочних продуктах українському виробнику конкурувати простіше, тому що вони мають короткий термін реалізації і з Євросоюзу не встигають їх завезти з запасом по терміну зберігання.

“У ЄС 30% загального бюджету йде на підтримку АПК. Там це скоріше соціальний проєкт, а в Україні тваринництво і переробка – це чистий бізнес без держдотацій. Тому ми лобіюємо не переробну галузь, а виробництво молока. Буде в Україні більше молока – буде менша ціна і легше стане кінцевому споживачу”, – сказав бізнесмен.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 1122
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vlasnyk-molochnogo-alyansu-poyasnyv-chomu-polskyj-syr-deshevshyj-za-vitchyznyanyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
2