Влучання ракети у корабель в порту Південний призвело до спекулятивного зростання цін на пшеницю

Влучання ракети у корабель в порту Південний призвело до спекулятивного зростання цін на пшеницю
Фото: з відкритих джерел

Новина про влучання ракети по кораблю в порту Південний призвела до різкого спекулятивного зростання пшеничних котирувань.

Як з’ясувалося, під час заходу в порт для завантаження руди цивільного судна під прапором Ліберії росіяни з літака тактичної авіації у Чорному морі протирадіолокаційною ракетою Х-31П влучили у надбудову судна, вкотре підтвердивши свою сутність країни –терориста. Внаслідок події загинув український лоцман, 3 члени екіпажу (громадяни Філіппін) поранені, з них один госпіталізований, також отримав поранення робітник порту.

На цьому тлі грудневі ф’ючерси на пшеницю вчора подорожчали:

  • на 3,8% до 217,6 $/т –  на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 3,6% до 240,7 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,6% до 270,2 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • на 1,5% до 235,75 €/т або 252,5 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext.

Також котирування підтримали підсумки тендерів, на яких алжирська агенція ОАІС придбала 580 тис т продовольчої пшениці (імовірно чорноморського та французького походження) за ціною 266 $/т C&F з поставкою у грудні – січні, а державна агенція Йорданії – 60 тис т пшениці у компанії Ameropa за ціною 276 $/т з поставкою у першій половині лютого 2024 р.

Трейдери не очікують значних змін світового балансу по пшениці у звіті USDA, що вийде сьогодні.

Експерти МСГ США вважають, що протягом наступних 10 років виробництво пшениці в країні суттєво не зміниться: площі сівби залишатимуться на рівні 45,5 млн акрів, а урожай – в межах 37 млн т. Ціни на пшеницю також будуть стабільними на рівні 6 $/бушель або 220 $/т.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 42
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vluchannya-rakety-u-korabel-v-portu-pivdennyj-pryzvelo-do-spekulyatyvnogo-zrostannya-czin-na-pshenyczyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати