Врожаю яблук, винограду, сливи, динь в Україні загрожує знищення

Врожаю яблук, винограду, сливи, динь в Україні загрожує знищення

В Україні цього сезону можуть знищити частину врожаю черешні й інших фруктових та баштанних культур, попереджає фермер, орендар саду в Запорізькій області Галина Дрюцька, повідомляє видання «Обозреватель».

Експерт уточнила, що черешню в Україні продають із практично 100%-націнкою. Фермер, який виростив її, отримує всього близько 15% від роздрібної ціни. За словами Галини Дрюцької, середня вартість кілограма черешні, яку вона вирощує, становить 30 гривень 20 копійок При цьому в роздрібній торгівлі з урахуванням націнок вона коштує вже близько 60 гривень за кілограм. Так, за прибутковості на рівні 30% дохід фермера в підсумковій ціні продукту удвічі менший – близько 15%.

«Малі підприємці бусиками везуть її на Київ, перепродують через двоє-троє рук, і вона доходить до споживача вже з божевільними націнками. Ми вкладаємо 30 гривень у кілограм черешні, і з них більша половина – це вкладення, прибутковість 25-30%. А посередники мають таку саму суму, не вкладаючи ні в що. Мене це обурює», – наголосила вона.

У цьому контексті Дрюцька припустила, що, можливо, фермерам варто було б безпосередньо виходити на мережі супермаркетів для реалізації своєї продукції.

Відповідаючи на запитання, чи може ситуація з черешнею, урожай якої частково було знищено, повторитися і з іншими сезонними сільськогосподарськими продуктами, підприємиця заявила, що на це варто очікувати.

«Те саме буде відбуватися і з яблуками, і з виноградом, і зі сливою, і з іншими фруктами, які вирощуються у нас в Україні і які можуть бути реалізовані в Україні. Ті ж баштанні культури, дині, кавуни», – попередила вона.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vrozhayu-yabluk-vynogradu-slyvy-dyn-v-ukrayini-zagrozhuye-znyshchennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати