Всю відповідальність за проблеми європейських фермерів намагаються скинути на Україну

Всю відповідальність за проблеми європейських фермерів намагаються скинути на Україну
Фото: з відкритих джерел

Станом на зараз всю відповідальність за проблеми європейських фермерів намагаються скинути на Україну.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв’ю Голосу Америки.

Кулеба заявив, що нинішня ситуація дуже складна, і дуже проста водночас. Складна вона, за словами міністра, бо намагаються всю відповідальність за проблеми європейських фермерів скинути на Україну.

“Чомусь інші країни не говорять про російське зерно, яке надходить на європейський ринок. Чомусь з ним ніхто не бореться. Чомусь ніхто не бореться з зерном з-поза Європи, яке у величезних обсягах надходить на ринок Європи”, – пояснив він.

За його словами, тему, що в усьому винна Україна просто розкрутили. І це переконання існує на рівні цих протестувальників.

“Нехай потім не ображаються, що ми проявили характер. Ми будемо жорстко захищати свої економічні інтереси”, – наголосив міністр.

Глава МЗС зауважив, що перше, що потрібно робити урядам відповідних країн – це почати чесно говорити зі своїми фермерами, що проблема набагато ширша і не треба все звалювати на Україну.

“Ми не є, не були й не будемо якимось цапом-відбувайлом, який терпітиме всі ці безпідставні нападки. І де треба, будемо діяти жорстко, і нехай потім не ображаються, що ми проявили характер. Ми будемо жорстко захищати свої економічні інтереси. Це складна частина”, – підкреслив він.

Проста частина, за словами Кулеби, полягає в тому, що й уряд Польщі, і уряд України працює над розв’язанням проблеми.

“Бо цей конфлікт нікому не потрібен. І є щире бажання уникати будь-яких загострень. Ми розуміємо, що далі будуть додаткові провокації, і російські агенти цю всю історію будуть нагнітати. Тому треба тримати голову холодною й ухвалювати швидко рішення, які дозволять заспокоїти ситуацію”, – пояснив міністр.

Загострення між Україною та Польщею

Нагадаємо, у Польщі з листопада 2023 року блокують український кордон. Спочатку протестували перевізники, пізніше до них приєдналися фермери. У січні вдалося тимчасово розблокувати кордон, у лютому протести на польсько-українському кордоні відновилися.

Пункти пропуску блокують фермери, а нещодавно на кордоні почали висипати українське зерно. Зафіксовано вже три подібні випадки.

Перегляди: 163
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vsyu-vidpovidalnist-za-problemy-yevropejskyh-fermeriv-namagayutsya-skynuty-na-ukrayinu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Квітня

  Найбільший виробник культивованої риби в Європі запустив перший пілотний завод

  До Ради внесли постанову про звільнення міністра агрополітики Сольського

  У квітні зросли обсяги передачі зерна залізницею до Польщі

  Справа про оборудки із землею: крім міністра АПК Сольського, підозру отримав його заступник

  Зниження ставок фрахту на перевезення зерна з глибоководних портів сприяє зростанню експортних цін

  Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох фермерів, – думка

  Українське зерно сьогодні найдешевше на світовому ринку. Саме тому його так активно купують

  На ринку ріпаку значні цінові коливання

  «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

  Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

  БІЛЬШЕ НОВИН