Втрати польського бізнесу через блокування кордону сягають сотень мільйонів доларів

Втрати польського бізнесу через блокування кордону сягають сотень мільйонів доларів
Фото: з відкритих джерел

Через блокування кордонів польськими фермерами, польські компанії, що ведуть бізнес в Україні, зазнають збитків у сотні мільйонів доларів.

Про це заявив голова Ради міжнародного товариства польських підприємців в Україні Шимон Ващин, передає Укрінформ.

“Це прямі збитки від недопоставлених товарів та неможливості виконати домовленості бізнесами обох сторін. Конкретної цифри не можу назвати, але це десятки й сотні мільйонів доларів”, – заявив Ващин.

Також він навів дані дослідження Європейської бізнес-асоціації, згідно з якими кожна польська компанія із 44 опитаних в Україні через страйки на кордоні втратила в середньому по 700 тис. дол. Це не тільки прямі втрати, а й штрафи через недотримання умов контрактів, зокрема постачання товарів не в повному обсязі. Особливо від цього потерпає будівельна сфера.

“Ми не можемо бути впевненими у можливості регулярних поставок, тому відносини з нашими партнерами перебувають під загрозою. Потрібні гарантії, які підприємці по обидва боки кордону зараз, на жаль, не в змозі надати”, – зауважив Ващин.

В організації сподіваються, що сторони досягнуть згоди і блокування кордону припиниться до 28 березня. Що має позитивно вплинути і на переговори України щодо вступу в ЄС, впевнені представники польських підприємців в Україні.

“Сподіваємося, що зустріч між міністрами сільського господарства України та Польщі, яка відбудеться наступного тижня, сприятиме вирішенню непорозумінь між урядами, в тому числі. Впевнений, всі ці дії є підготовкою до міжурядових консультацій, які нарешті знову відбудуться 28 березня у Варшаві. Тому до цього часу маємо знайти спільне рішення проблеми та задовольнити інтереси підприємців обох сторін”, – додав Даріуш Ґурчинський, член Ради міжнародного товариства польських підприємців в Україні.

Перегляди: 83
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vtraty-polskogo-biznesu-cherez-blokuvannya-kordonu-syagayut-soten-miljoniv-dolariv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати